jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۹۴۷۲   ۱۳ مهر ۱۳۸۳  |  ۱۸:۱۴

چهارشنبه 27 بهمن 1372 امروز آقای هاشمی رفسنجانی چند انتصاب در سطح معاونان خود داشتند.آقای مهندس هاشمی طبا به جای آقای دکتر غفوری فرد ، به ریاست سازمان تربیت بدنی ، آقای میرمحمدی به جای آقای رضوی ، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی و آقای مرعشی به جای آقای میرمحمدی [منصوب شدند].


آقای میرمحمدی قبلا رئیس دفتر رئیس جمهور بود و آقای مرعشی استاندار کرمان. این جابه جایی هم هرکدام شان نزولی دارد که بماند!.
امروز 5 نفر از همکاران را ملاقات کردم. یکی از آنها که خانم کارمندی بود ، از وضع اسف آور حقوق خود نالان بود ، همسرش راننده تاکسی بود و 300 هزار تومان وام می خواست.
اکثر افرادی که ملاقات می کنند ، از مشکل مسکن بسیار ناراحت هستند و از کمی حقوق.
باید در کنار ملاقات با مدیران و بازدید از بخشها ، حداقل هفته ای چند ساعت با کارکنان ملاقات کنم تا مسائل را از زبان آنها هم جویا شوم.
در خلال این ملاقات ها ، هم من به اطلاعات لازم می رسد و هم مواردی که قابل حل است ، کمک می شود.
ساعت 10 برای اصلاحات بخش خبر و برنامه های سیاسی ، شورای سیاستگذاری سیاسی را تشکیل دادم.
آقای احمد پورنجاتی [معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد] ، آقای فریدون وردی نژاد (مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی) ، آقای عبدالناصر همتی (معاون سیاسی) ، آقای احمد عزیزی (مشاور) و آقای دکتر جواد لاریجانی حضور داشتند.
برخی اشکالات مهم بخش خبر مطرح شد. بنا شد آقای همتی آیین نامه ای را براساس موارد طرح شده ، تهیه و ارائه کند.
امروز از معاونت سیاسی و بخش خبر بازدید داشتم. کارکنان این بخش عمدتا در ساختمان پخش مستقر هستند و خیلی در تنگنای جا قرار دارند.
اخیرا چند ساعتی رادیو خبر راه اندازی شده که یک اتاق دارد و سه نفر همه کار را انجام می دهند البته مدیر توانایی داشت.
مدیران خبر و سردبیران آقای فانیان ، آقای مولایی و... سایر مدیران حوزه سیاسی در کار خود خبره هستند.
آنان را افرادی متدین و آشنا با موضوع یافتم. برخی اشکالات که طرح می شد ، خودشان هم آنها را قبول داشتند.
باید کمکشان کنم تا سریع تر مسائل آنان حل شود. هرچند بخشهای خبر اندک بود (دو سه بخش خبر تلویزیون و دو سه بخش خبر رادیو) ولی با علاقه کار می کردند. ارزیابی من از این بخش این بود:
1- نیروهای توانمند و علاقه مند و متدین در آن زیاد است ولی مجال نوآوری به آنها داده نشده.
2- بین مدیران اصلی بخش خبر و معاونت سیاسی همرایی وجود ندارد و اختلافاتی با معاون سیاسی دارند.
3- پخش سیما مجال زیادی به گروههای سیاسی نمی دهد.
نتیجه ای که به دست من آمد، این بود:
1- درباره تغییر معاونت سیاسی باید تامل کنم.
2- از بدنه بخش سیاسی برای تحولات ، نظر کارشناسی بگیرم.
3- با گسترش کار ، مجال و فرصت بیشتر کاری برای این توان و استعداد ایجاد کنم.
عصر به جلسه هیات دولت رفتم. در حاشیه جلسه ، آقای کرباسچی [شهردار تهران] اول با اشاره به عبارت «مدیر فرزانه» که در حکم مقام رهبری به بنده بود متلکی نثار من کرد و ضمنا در خصوص همکاری برای ایجاد رادیو شهری که بتواند پیامهای مختلف ترافیکی را پخش کند ، پیشنهادهایی ارائه کرد.
پس از جلسه دولت به محل کارم رفتم. آقای احمد جلالی از دوستان قدیم آمده بود و درباره صدا و سیما پیشنهادهایی داشت ; نظیر بحث قرآنی که در اوایل انقلاب در سیما راه اندازی کرده بود ; همان «قرآن در صحنه» معروف.
خاطرم هست آن برنامه بیننده زیادی داشت و ویژه کلام پرمهر مرحوم طالقانی تاثیر زیادی می گذاشت.
جلالی ضمنا در بقیه بخشها نیز آمادگی همکاری داشت.
او به کار رسانه علاقه مند است و ذهن خوبی هم دارد. ضمنا می گفت من در این دو سه روز که با برخی از دوستان رادیو تماس دارم ، از آمدن شما خیلی استقبال کرده اند و در بدنه سازمان ایجاد امیدواری کرده است.
او می گفت داخل سازمان که می آمدم ، سوار اتومبیلی شدم که راننده آن درباره تغییرات سازمان می گفت : «شنیده ام رئیس جدید سازمان فرد قاطع و پرکاری است و خلاصه مثل قطبی است!» خیلی از نیروهای قدیمی سازمان همیشه از قطبی که در زمان رژیم گذشته رئیس سازمان بود ، صرفنظر از جهات سیاسی و فکری و وابستگی او به رژیم گذشته و صرفا از نظر کار اجرایی و حرفه ای به نیکی یاد می کنند.بویژه از جهات پرکاری و قدرت ی او در راه اندازی کارها مخصوصا امور فنی خشنود هستند.

خاطرات دکتر علی لاریجانی - قسمت 23
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر