jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۱۱ ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۲

شب‌ها که می‌خواست بخوابد، با خرس نارنجی‌اش صحبت و درد و دل می‌کرد تا خوابش ببرد. بعد از این که کاملا خسته می‌شد، به هم شب به خیر می‌گفتند و می‌خوابیدند. صبح که از خواب بیدار می‌شد، اول به خرسش می‌گفت صبح به خیر و بعد به پدر و مادرش سلام می‌کرد. بعد با هم می‌نشستند و صبحانه می‌خوردند.

نزدیک روز تولد سعیده بود و دلش می‌خواست جشن تولد بگیرد و همه به تولدش بیایند، ولی بچه‌های کلاسشان اهل رفتن به جشن تولد نبودند. در این مدت سعیده کلی فکر کرد که چه کار کند. جمعه، روز تولد سعیده بود. خرس نارنجی با بقیه عروسک‌ها تصمیم گرفتند برای سعیده جشن تولد بگیرند تا دلش شاد شود. هر کدام از عروسک‌ها‌ کاری انجام دادند. یکی برایش کیک خوشمزه درست کرد و یکی دیگر کادوهای قشنگ و بزرگ آورد و همه با هم خانه را تزیین کردند. همه چیز را روی میز چیدند و برای سعیده تولد گرفتند. سعیده از دیدن آنها آنقدر خوشحال شد که فریاد بلندی کشید و از خواب بیدار شد و دید تمام اینها را خواب دیده است. بعد نگاهی به عروسک‌هایش انداخت و رفت پیش مامانش و گفت: «مامان جون... من می‌خواهم با عروسک‌هایم تولد بگیرم.»مامان با تعجب گفت: «چی دخترم...؟.»

سعیده گفت: «بله مامان جون...! من هیچ کس را جز عروسک‌های عزیزم دعوت نمی‌کنم.» با کمک مادرش خانه را تزیین کردند و هر عروسکش را روی یک صندلی قرار داد. خرس نارنجی را که دوست صمیمی‌اش بود، کنار دست خودش گذاشت و با پدر ، مادر و عروسک‌هایش روز تولدش را جشن گرفتند.

آن شب برای آنها بسیار خاطره‌انگیز بود.

گلنوشا صحرا نورد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر