jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۵۷۱   ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

دنیا پر از قهرمان است، قهرمان‌های واقعی، آنها که شبیه ابرقهرمان‌های فیلم‌های مطرح سینما نیستند، آنها که بال ندارند، در و دیوارها را بالا نمی‌روند و از ماهیت انسانی‌شان فاصله نمی‌گیرند. قهرمان‌های انسانی که انسان می‌مانند، اما روحشان بالاتر رفتن از مفهوم انسان را، این اشرف مخلوقات هم بالاتر می‌رود.

حالا همین قهرمان‌های واقعی هم گاهی ناشناس می‌مانند، آرام و در حاشیه، بی‌آن‌که کسی بشناسدشان زندگی می‌کنند، اما وقتی به وجودشان نیاز است پا به میدان می‌گذارند و باز هم دنبال دیده شدن نیستند.
ممکن است بروند و کسی هم یادش نماند آنها بوده‌اند. قهرمان‌های معاصر ایران، آنها که در روزهای دشوار جنگ تحمیلی از هیچ چیز جز رفتن خاک وطن نترسیدند، طی یکی دو دهه گذشته و با تلاش نهادهای مختلف خاطرات خود را بیان کرده‌اند و شده‌اند راوی بخش‌هایی از تاریخ. راویان قهرمانی که وقتی نیستند هم خاطراتشان هست و از آنها و روزگاری که پشت سر گذاشته‌اند، حرف می‌زند.
این همه را گفتیم تا برسیم به اینجا که یک قهرمان دیگر درگذشته است. خبر تلخی که روز گذشته منتشر شد و اعلام کرد راوی یک کتاب دفاع مقدسی درگذشته است. آن هم در حالی که قرار است کتاب خاطراتش هفته آینده راهی بازار کتاب شود.
آنطور که خبرگزاری مهر نوشته است، روز گذشته آیین رونمایی از ۲۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شده که خبر شهادت یکی از راویان این کتاب‌ها یعنی خسرو آدم‌نژاد اعلام شده است.
او صبح روز گذشته در بیمارستان چمران درگذشته است.
این جانباز شیمیایی که مدت‌ها در اسارت رژیم بعث عراق بوده، حین انجام عمل آنژیوگرافی در بیمارستان چمران دار فانی را وداع گفته.
سرهنگ خسرو آدم‌نژاد فرمانده «گردان جنگاوران» و راوی کتاب «قهرمان ناشناس» بوده که در دوران جنگ تحمیلی سه مرتبه اسیر شده است و تا پایان اعدام پیش می‌رود. هم اکنون کتاب دیگری با عنوان «آدم‌نژاد» که سرگذشت پرمخاطره سرهنگ خسرو آدم‌نژاد را روایت کرده است از سوی انتشارات موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حال چاپ است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر