jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۵۷۱ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

دنیا پر از قهرمان است، قهرمان‌های واقعی، آنها که شبیه ابرقهرمان‌های فیلم‌های مطرح سینما نیستند، آنها که بال ندارند، در و دیوارها را بالا نمی‌روند و از ماهیت انسانی‌شان فاصله نمی‌گیرند. قهرمان‌های انسانی که انسان می‌مانند، اما روحشان بالاتر رفتن از مفهوم انسان را، این اشرف مخلوقات هم بالاتر می‌رود.

حالا همین قهرمان‌های واقعی هم گاهی ناشناس می‌مانند، آرام و در حاشیه، بی‌آن‌که کسی بشناسدشان زندگی می‌کنند، اما وقتی به وجودشان نیاز است پا به میدان می‌گذارند و باز هم دنبال دیده شدن نیستند.
ممکن است بروند و کسی هم یادش نماند آنها بوده‌اند. قهرمان‌های معاصر ایران، آنها که در روزهای دشوار جنگ تحمیلی از هیچ چیز جز رفتن خاک وطن نترسیدند، طی یکی دو دهه گذشته و با تلاش نهادهای مختلف خاطرات خود را بیان کرده‌اند و شده‌اند راوی بخش‌هایی از تاریخ. راویان قهرمانی که وقتی نیستند هم خاطراتشان هست و از آنها و روزگاری که پشت سر گذاشته‌اند، حرف می‌زند.
این همه را گفتیم تا برسیم به اینجا که یک قهرمان دیگر درگذشته است. خبر تلخی که روز گذشته منتشر شد و اعلام کرد راوی یک کتاب دفاع مقدسی درگذشته است. آن هم در حالی که قرار است کتاب خاطراتش هفته آینده راهی بازار کتاب شود.
آنطور که خبرگزاری مهر نوشته است، روز گذشته آیین رونمایی از ۲۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شده که خبر شهادت یکی از راویان این کتاب‌ها یعنی خسرو آدم‌نژاد اعلام شده است.
او صبح روز گذشته در بیمارستان چمران درگذشته است.
این جانباز شیمیایی که مدت‌ها در اسارت رژیم بعث عراق بوده، حین انجام عمل آنژیوگرافی در بیمارستان چمران دار فانی را وداع گفته.
سرهنگ خسرو آدم‌نژاد فرمانده «گردان جنگاوران» و راوی کتاب «قهرمان ناشناس» بوده که در دوران جنگ تحمیلی سه مرتبه اسیر شده است و تا پایان اعدام پیش می‌رود. هم اکنون کتاب دیگری با عنوان «آدم‌نژاد» که سرگذشت پرمخاطره سرهنگ خسرو آدم‌نژاد را روایت کرده است از سوی انتشارات موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حال چاپ است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر