jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۲۷۶۱۰ ۱۶ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیر پایگاه منظر فرهنگی، تاریخی هورامان گفت: طرح موزه‌های روستایی هورامان با هدف تمرکززدایی از هورامان و معرفی تمامی ظرفیت‌های هورامان فرهنگی در دست اجراست.

به گزارش فارس، پویا طالبنیا با اشاره به گستردگی منطقه فرهنگی هورامان، بر لزوم تمرکززدایی و معرفی ظرفیتها و ظرفیتهای ناشناخته این منطقه تاکید کرد.

وی افزود: طرح موزههای روستایی هورامان در همین راستا در دوره دورخیز نوآورانه کردستان مطرح و مورد تایید کارشناسان گردشگری این دوره قرار گرفت.

طالبنیا از اهداف این طرح به تمرکززدایی از هورامان، معرفی تمامی ظرفیتهای هورامان فرهنگی و استفاده از ظرفیتهای روستاهای بکر و دستنخورده این منطقه به عنوان جاذبهای برای جذب گردشگران داخلی و خارجی و ایجاد پویایی در کل منطقه هورامان اشاره کرد.

مدیر پایگاه منظر فرهنگی، تاریخی هورامان عنوان کرد: این طرح با مشارکت جوامع محلی و مردم روستاها باید انجام گیرد و میتواند در راستای زنده نگهداشتن صنایع مختلف روستایی و توانمندسازی روستاییان مفید و باعث اشتغالزایی در این مراکز شود.طالبنیا از دیگر ویژگیهای طرح موزههای روستایی هورامان را ارتباط زنجیروار آنان با یکدیگر عنوان کرد و افزود: راهاندازی موزههای روستایی سبب هدایت گردشگران به سایر نقاط منطقه هورامان و ایجاد گردشگری فرهنگی و علمی در منطقه میشود.مدیر پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان گفت: وجود این موزهها در روستاهای مختلف جغرافیای فرهنگی هورامان میتواند به عنوان یکی از زیرساختهای فرهنگی هورامان مورد توجه ناظرین یونسکو، در راستای ثبت جهانی هورامان در ارزیابیها قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر