جام جم آنلاین - آرشیو

چرا آلزایمر می گیریم؟

چرا آلزایمر می گیریم؟

محققان معتقدند که عوامل مختلفی وجود دارد که می‌تواند موجب آلزایمر و پیشرفت آن شود. افزایش سن مهمترین عامل شناخته شده برای آلزایمر است.

یادگیری مادام‌العمر کلید موفقیت در دنیای کسب و کار

یادگیری مادام‌العمر کلید موفقیت در دنیای کسب و کار

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که در آن فناوری هر روز در حال پیشرفت است و همگام شدن با نوآوری‌های جدید چالش‌برانگیز است. فناوری بویژه دنیای کسب و کار را تغییر می‌دهد تا آنجا که به این سؤال منجر می‌شود: «برای موفقیت در انبوه این همه تغییرات چه باید کرد؟»

عوامل موثر بر گردشگری سلامت

عوامل موثر بر گردشگری سلامت

آمارها حاکی از آن است که سالانه حدود پنجاه میلیون گردشگر پزشکی در سراسر جهان سفر می‌کنند و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که هر ساله این میزان ۲۵ درصد افزایش می یابد. هفت مقصد برتر گردشگری سلامت در جهان بر اساس شاخص گردشگری پزشکی عبارتند از کانادا، سنگاپور، اسپانیا، بریتانیا، دبی و کاستاریکا.

ده راهبرد مدیریتی برای  سال  ۱۴۰۳ که از طبیعت باید آموخت

ده راهبرد مدیریتی برای سال ۱۴۰۳ که از طبیعت باید آموخت

موسسه‌های کوچک و متوسط در دنیای امروز با چالش‌هایی عمده مانند جذب مشتری جدید، صرف زمان زیاد برای انجام وظایف اداری و آموزشی، افزایش و سرعت پیچیدگی فناوری‌های جدید، کنترل هزینه و رشد هزینه‌های پنهان و عدم کارایی شرکتها روبرو هستند.

پوشاک اقوام در نوروز

پوشاک اقوام در نوروز

نوروز برای ما ایرانیان یک جشن ملی محسوب می‌شود. در عین حال برگزاری جشن نوروز در هر قسمت از کشور، ویژگی‌های خاص خود را دارد. اقوام مختلف ایرانی با توجه به محدوده جغرافیایی، نمادهای فرهنگی خود را حفظ کرده‌اند و به‌رغم آنکه هر یک از آنها آداب و رسوم خاص خود را نیز در برپایی نوروز دارند، بازهم آن را به دور از همه وابستگی‌های قومی و مذهبی برگزار می‌کنند.

قابلیت‌ها و مزیت‌های استان گلستان برای توسعه گردشگری

قابلیت‌ها و مزیت‌های استان گلستان برای توسعه گردشگری

در دنیای امروز صنعت گردشگری یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در اقتصاد هر کشور درزمینه اشتغال‌زایی و کسب درآمد می‌تواند تأثیرگذار باشد. وجود جاذبه‌های طبیعی، اقلیم‌های متفاوت جغرافیایی به همراه میراث و تمدن بشری دست‌مایه‌های گران‌قدری است که می‌تواند تحولات بنیادین در عرصه‌های مختلف به همراه داشته باشد.

راهبرد رسام و نقش بی‌بدیل رسانه‌ملی در انتخابات۱۴۰۲

راهبرد رسام و نقش بی‌بدیل رسانه‌ملی در انتخابات۱۴۰۲

یازدهم اسفندماه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در کشور برگزار می‌شود و ملت بزرگ ایران باردیگر همت خود را برای حضوری پرشکوه به کار خواهند بست.راهبرد «رسام» مخفف رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت تدبیر حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب برای این میدان پرمخاطب است.

قیام پنجم آذر گرگان غریب در تاریخ انقلاب

قیام پنجم آذر گرگان غریب در تاریخ انقلاب

تظاهرات چند هزار نفری مردم گرگان علیه رژیم پهلوی به علت هتک حرمت زائران امام رضا (ع) در سال ۵۷ به شکل‌گیری قیام خونین پنج آذر و شهادت ۱۴ نفر و مجروح شدن بیش از صد تن انجامید اما این واقعه در لابه‌لای تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب کمرنگ شد.

نیازمندی ها