نشریات - واقعیت افزوده - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamnashriyat
واقعیت افزوده

کارشناسان در گفت‌و‌گو با جام‌جم بررسی کردند

نقاط قوت پوشش اخبار هسته‌ای در رسانه ملی

مواضع رسانه ملی در پوشش اخبار مذاکرات، همچنان محور بحث‌ها و نقدهای منصفانه و گاه غیرمنصفانه است در حالی که نه‌تنها رئیس رسانه ملی رویکرد همکاران خود را واقع‌گرایانه عنوان می‌کند که برخی کارشناسان نیز بر جامع‌نگری خبری این رسانه صحه می‌گذارند و نقدهای تند و حملات سیاسی علیه رسانه ملی را آب ریختن در آسیاب رسانه‌های معاند می‌دانند.

وزیر امور خارجه در یادداشتی پیشنهاد کرد

تاسیس مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای

همزمان با سفر وزیر امور خارجه آمریکا به خاورمیانه، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در گامی دیگر برای تنش‌زدایی در منطقه، در مقاله‌ای که دیروز به‌طور همزمان در چهار روزنامه عربی منتشر شد، پیشنهاد کرد مجمع گفت‌و‌گوی منطقه‌ای و بانک سوخت هسته‌ای در منطقه گشایش یابد.

نایب‌رئیس مجلس اطمینان می‌دهد که درباره تائید یا رد توافق هسته‌ای، تنها یک صدای حقوقی از ایران شنیده خواهد شد

دست ما هم روی ماشه است

اشاره: محمدرضا باهنر، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی و یکی از فعال‌ترین سیاستمداران در سپهر رقابت‌های حزبی ایران است. رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری و دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در گفت‌وگو با جام‌جم، هم از موضع نایب‌رئیسی خود در بهارستان، از فرجام تائید یا رد جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای سخن گفت و هم به تحلیل رقابت‌های پارلمانی در آستانه انتخابات مجلس دهم پرداخت. او در این گفت‌وگو که در دفتر جامعه اسلامی مهندسین انجام شد، ضمن دفاع از جمع‌بندی مذاکرات وین، خواهان حفظ وحدت سیاسی در قبال پرونده ملی برنامه هسته‌ای کشورمان شد. او همچنین به طرف مقابل هشدار داد که اگر بخواهد از مکانیسم ماشه برای بازگشت تحریم‌ها استفاده کند، دست ایران هم برای بازگشت به روند پیشین توسعه هسته‌ای، روی ماشه خواهد بود.

ادامه صف‌بندی موافقان و مخالفان برجام در آمریکا

حدود دو هفته پس از آغاز فرصت دو ماهه کنگره برای بررسی برنامه جامع اقدام مشترک، صف‌بندی موافقان و مخالفان برجام در آمریکا همچنان ادامه دارد و در حالی که منابع آگاه کنگره از مخالفت قاطع ۲۱۸ نماینده مجلس نمایندگان آمریکا تاکنون با این برنامه خبر داده‌اند، برخی اخبار هم حکایت از موفقیت اوباما در جلب نظر مثبت اعضای دموکرات کنگره از برجام دارد.

عراقچی:‌آمریکا به تعهداتش عمل نکند ظرف چندسال به حالت اول بر می‌گردیم

روایت رسانه ملی از پرسش و پاسخ هسته‌ای در بهارستان

تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان که در روزهای گذشته در نشست‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های مختلف در جهت ابهام‌زدایی از ابعاد مختلف برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اقدام کرده است، در هفته گذشته، نشستی با اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس داشت و در این جلسه که بیش از 5/4 ساعت طول کشید، به پرسش‌های نمایندگان پاسخ داد.

در مقاله روزنامه گاردین مطرح شد

تاکید ظریف بر خلع سلاح هسته‌ای اسرائیل

وزیر امور خارجه کشورمان در یادداشتی در روزنامه گاردین، خواستار آن شد که در پرتو توافق هسته‌ای با ایران، به موضوع تسلیحات اتمی رژیم صهیونیستی پرداخته شود.

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر