حوادث - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
راز سه‌جنایت در عمق‌چاه

یک پرونده‌واقعی، یک روایت

راز سه‌جنایت در عمق‌چاه

۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸

هر هفته در این بخش پرونده‌ای واقعی را از زبان قاتل، سارق یا کلاهبرداری روایت می‌کنیم؛ روایتی دست اول و واقعی که در آن سعی می‌کنیم ریشه‌های وقوع آن را بررسی کنیم. این هفته سراغ مردی افغان رفتیم که سه جنایت هولناک را رقم زد.

قتل بلقیس؛ برای یک مشت طلا

رازگشایی از قتل پیرزن تنها

قتل بلقیس؛ برای یک مشت طلا

۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹

ماجرای این قتل برمی گردد به سال‌ها قبل. یکی از روزهای گرم تابستان بود که گزارش آتش‌سوزی مرگباری در یکی از محلات جنوب شهر به ما اعلام شد. خیابان‌های خلوت، ما را خیلی زود به مقصد رساند. جمعیت زیادی مقابل خانه بلقیس جمع شده بودند و آتش‌نشانان سعی داشتند آتش را خاموش و از ورود جمعیت به داخل خانه جلوگیری کنند تا آسیبی به کسی نرسد. ماموران کلانتری هم که به کمک آنها آمده بودند تا جمعیت را متفرق کنند، خیلی در این کار موفق نشده بودند.

فقط از بچه‌پولدارها سرقت می‌کردم

گفت‌و‌گو با دزد حرفه‌ای خودروهای گران‌قیمت

فقط از بچه‌پولدارها سرقت می‌کردم

۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴

به‌همراه دوستانش باند سرقت خودرو را تشکیل داد، پنج سال در تهران و چند شهرستان مرتکب سرقت سریالی خودرو شدند. شیوه و شگرد خاص خود را داشتند تا بتوانند خودروهای سرقتی را به بالاترین قیمت بفروشند. سرکرده باند، خودروهای تصادفی و چپی را شناسایی و خریداری می‌کرد و پس‌ از آن به‌دنبال سرقت خودرو همانند خودروی تصادفی می‌رفتند. او با همکاری چند صافکار، مکانیک و جاعل ارکان خودرو را عوض کرده و خودروی سرقتی را با مشخصات خودروی تصادفی به‌راحتی در بازار می‌فروختند. اعضای این باند بالاخره ازسوی پلیس آگاهی تهران دستگیر شدند. در ادامه گفت‌وگو با سرکرده این باند را می‌خوانید.

قاتل نیستم؛ مجنونم

بررسی جنایات قاتلان مبتلا به جنون

قاتل نیستم؛ مجنونم

۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵

قاتلانی آرام، ساکت و گوشه‌گیر که در یک لحظه توفانی شدید به این آرامش آنها پایان می‌دهد و جنایتی تلخ را رقم می‌زنند. اغلب آنها پس از دستگیری می‌گویند تحت تاثیر صدایی مرتکب قتل شده‌اند یا قربانی را به شکل شیطان یا حیوانی دیده‌اند. رفتارهای آنها در خانواده جدی گرفته نمی‌شود و وقتی به این بمب‌های خاموش در خانه توجه می‌شود که جنایتی هولناک را رقم می‌زنند. حال اگر جنون قاتل در زمان قتل تایید شود براساس قانون مسئولیتی در برابر قتلی که انجام داده، ندارد و به‌جای زندان راهی بیمارستان می‌شود.

کلاهبرداری نخبه ریاضی با تقلیدصدا

متهم سابقه‌دار هزار نفر را به دام انداخت

کلاهبرداری نخبه ریاضی با تقلیدصدا

۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱

مرد شیاد که با تقلید صدا به بهانه تصادف یا عمل‌جراحی مدیران شرکت‌ها، از کارمندان آن‌ها کلاهبرداری می‌کرد دستگیر شد.

۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان قمار در ۷روز

یک باند شرط‌بندی و قمار در حوزه مسابقات جام‌جهانی متلاشی شد

۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان قمار در ۷روز

۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳

سرکردگان شبکه‌های قمار در روز‌های فوتبالی، روز‌های پرکاری دارند و فعالیت‌ها‌شان دو برابر می‌شود. این اتفاق در روز‌های جام‌جهانی هم رخ داد و با گذشت یک هفته از شروع مسابقات، اعضای یک باند شرط‌بندی و قمار که در حوزه مسابقات جام‌جهانی۲۰۲۲ قطر فعالیت می‌کردند با گردش مالی ۱۰۰‌میلیارد تومانی شناسایی و دستگیر شدند.

دستگیری باند اغتشاشگر محله نازی‌ آباد

پلیس تهران اعلام کرد:

دستگیری باند اغتشاشگر محله نازی‌ آباد

۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰

پلیس تهران اعلام کرد: اعضا باند پنج نفره که با اقدامات مجرمانه خود امنیت و آرامش نازی‌ آباد را به مخاطره انداخته بودند با همراهی شهروندان شناسایی و دستگیر شدند.

نیازمندی ها