jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۵۷۶۹۹   ۲۷ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۴:۱۲

اجرای مجازات شلاق در ملاء عام برای 13 زن و مرد در "آچه" اندونزی که پیش از ازدواج با هم ارتباط داشتند در رسانه های خارجی بازتاب یافت.

مجازات ارتباط قبل از ازدواج در "آچه"/ تصاویر

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فرادید، این 13 نفر شامل 7 مرد و 6 زن جوان به حکم پلیس شریعت باید 23 ضربه چوب را تحمل می کردند چراکه به دلیل داشتن روابط پیش از ازدواج، قوانین را زیر پا گذاشتند. جرم دو تن از آن‌ها این بود که در فاصله نزدیکی از دوست‌پسر خود ایستاده بودند. یکی از مردان محکوم شده نیز مجازات شد چرا که در یک مکان خصوصی با جنس مخالف وقت می‌گذرانده و این امر ممکن بود منجر به ارتکاب گناه شود.

"باندا آچه" تنها استان اندونزی با اکثریت مسلمان به شمار می‌رود که اجازه اجرای قوانین شریعت را دارد و در این راستا بر اجرای قوانین و حدود شریعت نظارت جدی دارد. در این استان پلیس شریعت با گشت زنی روزانه در خیابان بر پوشش و رفتار شهروندان نظارت دارد و هر جا موردی مخالف شریعت مشاهده کند با آن برخورد می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۱
در انتظار بررسی: ۴
غیر قابل انتشار: ۰
مریم
-
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
تا منظور قبل از موعد چه باشد ، شاید منظور قبل از عقد باشد !
۱
۰
مرشد
-
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
قابل توجه گشت ارشاد !
۰
۱
سینا
-
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
تو چه قرنی داریم زندگی می كنیم اخه؟چقدر عقب موندن واقعا.
۰
۱
محمد
-
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
مثلا شما كه امروزی و به روز هستید چه گلی به سر زده اید كه اینگونه به دیگران توهین می كنید؟
مانا
-
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
كه اسلام چه دین مظلومی است..........
۰
۱
ص
-
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
شما هیچ حقی نداری به اسلام تهمت بزنی.
جهل امثال شما ازافكار تندرو ها هم بدتره .
(منتشر شود)
شهروند
-
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
متاسفانه افراطیون بیسواد اندونزی با این حركات آبرو اسلام را میبرند.
از دست وهابیون نجس ال سعودی كم میكشیدیم كه حالا باید شاهد این رفتارهای ناخردانه باشیم در اندونزی باشیم.
۰
۱
مشتاق
-
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
كار بسیار عالی البته اگر جرم ثابت شود احكام شریعت اگر اجرا می شد الان اینقدر طلاق نبود اینقدر جسارت های بی حجابی نبود زن وسیله ای برای تفریح نبود و احترام فوق العاده ای داشت و آن احترام و جایگاه رفیع را از دست نمی داد زن رایگان یعنی بیچارگی زن و.در نهایت تنها ماندن زنان
۱
۰
غیر مشتاق
-
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
داعش عضو میگره با این افكارت به درد اونا میخوری ها... جلاد هم كم دارن...
مرتضی
-
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
یــا ســـــتار العیوب . اینا اسلام رو نفهمیدن چیه!!! یا صاحب الزمان، عجل علی ظهورك.
۰
۱
عصر تكنولوژی
-
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
متاسفم برات
چیزی برای گفتن نیست
چقدر از دین وشریعت می دونی؟
فكر كنید دنیا راجع به اینگونه رفتارها قضاوتی غیر از توحش داعشی گری خواهد داشت؟!!!!
رامین
-
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
مولای متقیان شب و روز كار میكرد، به شكمش سنگ می بست تا گرسنگی بیش از حد را احساس نكند ... مبادا مال یتیمی به ستم گرفته بشه مبادا در تقسیم بیت المال قصوری بشه ... موعظه ممبرش چراغ هدایت بود ... آنوقت دغدغه ی به ظاهر مسلمانان امروزی چیست ؟ چه كسی می داند شاید كودكان یتیم اندونزی در كاخ های <آچه> زندگی می كنند و یا ...
۰
۰
ص
-
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
البته این كار واقعا نادرسته بالفرض این مجازات هم درست باشه
این رفتار با رفتار داعش سنجیده میشه در سطح جهان كه خراب كردن چهره اسلام خودش گناهه .
۰
۰
بابك
-
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
مجازات اسلامی به حقه اما كلا مجازات حقیقت تلخیه مثل داغه میسوزونه اما داغ نزنی عفونت فرا گیر میشه. نمیشه اجتماع رو بی قید و بی بند و بار ول كرد باید حریمی باشه برای روابط مثل غذا خوردن باید دسترنج خودتو بخوری نمیتونی از دیوار همسایه بالا بری باید از وجود انسان و ابعاد اعلای عقلی و قلبی او در برابرتمایلات خفیف و حقیر حیوانیش دفاع كرد و صیانت نمود .در دین اسلام برای آمیزش چندین راه در نظر گرفته شده كه در صورت امتناع این مجازات اجرا می شود اولی همسر دومی كنیز ملكی سومی صیغه. الان كنیز تو دنیا منسوخ شده و با صیغه هم كه بخاطر تعصبات بیجا و جهالت و فرهنگ كاملا غلط شدیدا عرف جامعه مخالفه و نكوهش میكنه. ازدواج هم كه بخاطر باز فرهنگ كامل غلط و كج بینی و جهالت شده هفت خان رستم . بنظرتون یكی با 35 سال سن و مجردی چیكار كنه كه برادر و خواهر كوچكترش هم از اون تبعیت كنن
۱
۰
امین
-
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
موافقم .
نرم افزار موبایل
-
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
همدیگرومتهم نكنید.مافرزندان یك ملتیم ومشتی محكم دربرابرداعش ووهابیت.پرچم شیعه درجهان اسلام همیشه سرافرازباد.
۰
۰
بابك
-
۰۶:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
روابط جنسی قبل از ازدواج در اسلام حدش 80 تازیانه و زنا 100 تازیانه و در مرحله ای اعدام و سنگساره در انظار عمومی است باور كنید یا نكنید همین بوده و هست بماند كه همیشه برایم سوال بوده چرا اولین چیزیكه از اسلام به نحو احسن اجرایی میشود حد و مجازات اسلامیست حالا باز تخفیف دادن به 23 تا جای شكرش باقیه و گرنه درستش 80 تا ست خدا بخیر كنه ولله فرقی هست بین كسیكه از ناچاری گناهی میكنه با اونیكه از شقاوت جرمی مرتكب میشه انقدر پوشش هست در اسلام و انقدر شرایط كه اینگونه مجازاتها اجرا نشه افسوس و دریغا كه مسلمان انگشت شمار است
۱
۰
محسن
-
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
اگه توی كشور ما هم كمی از این مجازاتها اعمال میشد الان شاهد اینهمه فساد و فحشا و بی بند و باری و گستاخی و بی حیایی نبودیم . بعضی مواقع نصیحت كردن و پند و موعظه دادن و ملاطفت نتیجه معكوس میده . باید قاطعیت و مجازات اعمال بشه . هر كاری باید سر جای خودش و در شرایط خودش انجام بشه. نمیشه یك جامعه رو قربانی چند نفر هنجار شكن كرد.
۰
۰
نام
-
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
شما خودت و ناراحت نكن ، ناراحتی برو استان رقه ، جم كن برو دیگه اگه راست میگی .
بینام
-
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
به به ! باز هم حماسه ایی دیگر از هموطنان عزیز! دوستان عزیز كامنت گذار!دقت بفرمایید،نوشته آچه! یعنی كشور اندونزی! این اتفاق تو اندونزی افتاده! شما لطفا درباره ی مسائلی كه تو مملكت خودتون اتفاق می افته نظر بدید، كاری به ممالك دیگه نداشته باشید! عادت كردید تو همه ی مسائل اظهار عقیده كنید؟! آیا مردم اندونزی هم تو مسائل ایران سرك میكشن؟! نمیشه بیست و چهار ساعت سرتون به كار خودتون باشه؟!
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
احسنت
۰
۰

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر