jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۹۰۲۸۶۹ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

ساعت کاری‌ام تمام شد. مثل همیشه آماده رفتن به منزل شدیم. در راه بازگشت به جسدهایی که در آن روز دیده بودم، فکر می‌کردم. آن شب چون خیلی خسته بودم، زود به خواب رفتم و خواب عجیبی دیدم.

خانمی را که برای شست‌وشو به غسالخانه آورده بودند، زنده بود و دست و پایش را با زنجیر بسته بودند. روی سنگ گذاشتنش و شروع به شستن کردند. فقط انگار جای سیلی و ضربه روی صورتش بود.

در خواب خیلی منقلب شدم و گریه کردم. صبح در حالی که با خود فکر می‌کردم تا خواب را تعبیر کنم به بهشت زهرا(س) رسیده و برای کار روزانه آماده شدم. قبل از شروع کار برای همکارانم ماجرای خوابم را تعریف کردم. زمان استراحت رسید و ما برای استراحت می‌خواستیم به اتاق برویم که همکارانم را برای شستن یک جنازه صدا کردند. چند لحظه‌ای از رفتنشان نگذشته بود که متوجه شدم آنها با تعجب و سراسیمه بازگشتند و می‌گفتند که آثاری بیا همان جنازه‌ای را که می‌گفتی، آوردند.

با شنیدن این حرف انگار آب سرد بر صورتم پاشیده‌اند. با صدای لرزان گفتم چه می‌گویید؟ چی شده؟ من؟ من گفتم؟ آهسته و با ترس داخل غسالخانه رفتم. باورکردنی نبود. نه‌تنها من، بلکه آن روز 14 یا 15 نفر بودیم که این صحنه را دیدند. روی پاهام نمی‌تونستم بایستم. خانمی سیلی خورده! چه می‌بینم!

چند لحظه بعد به خودم آمدم و از اقوامش ماجرا را بپرسیدم. یکی از بستگانش گفت چند سال پیش براثر فشارهای روحی زیاد این بنده خدا مجنون شده و در حالت فشار شدید روحی قرار گرفته است. او را با زنجیر به تخت بیمارستان می‌بستند. این اواخر هم حال بدی داشت تا این‌که خودش را از پشت‌بام بیمارستان به پایین انداخته و فوت کرده است.

خاطره‌ای از مریم آثاری‌نسب

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر