jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۹۰۲۸۶۹ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

ساعت کاری‌ام تمام شد. مثل همیشه آماده رفتن به منزل شدیم. در راه بازگشت به جسدهایی که در آن روز دیده بودم، فکر می‌کردم. آن شب چون خیلی خسته بودم، زود به خواب رفتم و خواب عجیبی دیدم.

خانمی را که برای شست‌وشو به غسالخانه آورده بودند، زنده بود و دست و پایش را با زنجیر بسته بودند. روی سنگ گذاشتنش و شروع به شستن کردند. فقط انگار جای سیلی و ضربه روی صورتش بود.

در خواب خیلی منقلب شدم و گریه کردم. صبح در حالی که با خود فکر می‌کردم تا خواب را تعبیر کنم به بهشت زهرا(س) رسیده و برای کار روزانه آماده شدم. قبل از شروع کار برای همکارانم ماجرای خوابم را تعریف کردم. زمان استراحت رسید و ما برای استراحت می‌خواستیم به اتاق برویم که همکارانم را برای شستن یک جنازه صدا کردند. چند لحظه‌ای از رفتنشان نگذشته بود که متوجه شدم آنها با تعجب و سراسیمه بازگشتند و می‌گفتند که آثاری بیا همان جنازه‌ای را که می‌گفتی، آوردند.

با شنیدن این حرف انگار آب سرد بر صورتم پاشیده‌اند. با صدای لرزان گفتم چه می‌گویید؟ چی شده؟ من؟ من گفتم؟ آهسته و با ترس داخل غسالخانه رفتم. باورکردنی نبود. نه‌تنها من، بلکه آن روز 14 یا 15 نفر بودیم که این صحنه را دیدند. روی پاهام نمی‌تونستم بایستم. خانمی سیلی خورده! چه می‌بینم!

چند لحظه بعد به خودم آمدم و از اقوامش ماجرا را بپرسیدم. یکی از بستگانش گفت چند سال پیش براثر فشارهای روحی زیاد این بنده خدا مجنون شده و در حالت فشار شدید روحی قرار گرفته است. او را با زنجیر به تخت بیمارستان می‌بستند. این اواخر هم حال بدی داشت تا این‌که خودش را از پشت‌بام بیمارستان به پایین انداخته و فوت کرده است.

خاطره‌ای از مریم آثاری‌نسب

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر