jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۸۹۴۵۶۷ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

چهار سال درگیری بر سر زندگی در تهران یا شهرستان، در نهایت زوج جوان را به دادگاه خانواده کشاند. مهران و سهیلا چهار سال تمام یعنی درست شش ماه پس از ازدواجشان بر سر انتخاب محل زندگیشان با هم درگیر شدند. گاهی قهر کردند و گاهی هم آشتی، ولی باز هم درگیری بر سر این موضوع ادامه پیدا کرد. تا جایی که قاضی شعبه 268 دادگاه خانواده به پرونده جنجال آنها رسیدگی کرد.

سهیلا زمانی که در مقابل قاضی قرار گرفت درخصوص ماجرای زندگی‌اش گفت: حدود پنج سال پیش با مهران ازدواج کردم. آن زمان او در یک شرکت خصوصی مشغول به کار بود و من هم بتازگی درسم را تمام کرده بودم. من و مهران در تهران خانه‌ای اجاره کردیم و زندگی مشترکمان آغاز شد. ولی فقط شش ماه اول زندگی خوشبخت و خوشحال بودیم. درست شش ماه پس از شروع زندگی مشترکمان یک شب مهران گفت که اگر کارش را به شهرستان منتقل کند، درآمدش بیشتر می‌شود. قصد دارد خانه‌مان را به صاحبخانه پس بدهد تا برای زندگی به شهرستان برویم. خیلی از این رفتارش شوکه شدم. مهران به کل مرا نادیده گرفته و خودش به تنهایی برای زندگیمان تصمیم گرفته بود. برای همین من هم مخالفت کردم. باور نمی‌کنید، اما از همان روز تا الان چهار سال می‌گذرد و ما همچنان بر سر زندگی در تهران و شهرستان جنجال داریم. مهران هنوز از من می‌خواهد برای زندگی به شهرستان برویم و با این که جواب مرا می‌داند، باز هم سر این موضوع دعوا به راه می‌اندازد. هر شب و هر دقیقه بحث زندگی در شهرستان را وسط می‌کشد و با شنیدن جواب منفی من دعوا به راه می‌اندازد. در این مدت مرتب با هم قهر بودیم. یک‌بار من قهر می‌کردم و یک بار هم مهران از خانه می‌رفت. بعد هم آشتی می‌کردیم. ولی باز روز از نو و روزی از نو. این مساله آن‌قدر طولانی شد که در نهایت هر دو تصمیم به جدایی گرفتیم.

شوهر این زن نیز به قاضی گفت: آقای قاضی کار و درآمد من در شهرستان ارتقا می‌یابد و زندگی ما از این رو به آن رو می‌شود. من در شرکتمان در شهرستان می‌توانم مدیر باشم و زندگی خوبی برای خودم و همسرم فراهم کنم. ولی این زن درک نمی‌کند و حاضر نیست حتی برای مدتی هم که شده به خاطر من سختی بکشد. چهار سال است هر چه التماسش می‌کنم، فایده‌ای ندارد و مخالفت می‌کند. من هم از این لجبازی‌های او خسته شدم و می‌خواهم خودم به تنهایی به شهرستان بروم.

در پایان تلاش‌های قاضی برای منصرف کردن این زوج از جدایی بی‌نتیجه ماند و در نهایت حکم طلاق صادر شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر