jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۸۷۴۶۳۴ ۰۴ بهمن ۱۳۹۴  |  ۰۸:۰۰

خوانندگان همیشگی کلیک با مفهوم واقعیت افزوده آشنا هستند. بارها در کلیک درباره این فناوری اطلاع‌رسانی کرده‌ و نوشته‌ایم؛ واقعیت افزوده لایه‌ای دیجیتال از محتواست که کاربر از طریق دوربین موبایل یا تبلت یا وبکم آن را می‌بیند و به‌این‌ترتیب پلی بین دنیای واقعی و مجازی ساخته می‌شود.

تصور کنید همین طور که در حال خواندن این خبر هستید دوربین گوشی خود را روی این مطلب بگیرید و همزمان تصویر و صوتی مرتبط با این خبر برای شما پخش شود. تاکنون اپلیکیشن‌های متعددی در دنیا برای ارائه این فناوری عرضه شده‌، اما هر کدام از آنها برای کاربران عادی یا کسب‌و‌کارها مشکلات و محدودیت‌هایی دارد و بهره‌برداری از واقعیت افزوده در ایران و حتی کشورهای دیگر هزینه زیادی دارد. اپلیکیشن پندار پلاس، هزینه‌های تولید‌کننده و استفاده‌کننده از این خدمات را کاهش می‌دهد و برای استفاده از آن لازم نیست دانش برنامه‌نویسی داشته باشید یا برای هر خدمتی یک اپلیکیشن مجزا نصب کنید. این اپ به چهار بخش تقسیم می‌شود؛ در «چشم‌پندار» کافی است دوربین خود را روی تصاویری که به واقعیت مجازی این شرکت مجهز هستند، بگیرید و دکمه اسکن را فشار دهید. دومین قسمت «شهر پندار» است که به شما کمک می‌کند اماکنی را که از این قابلیت پندار پشتیبانی می‌کنند؛ مانند تابلوهای شهری روی محیط واقعی ببینید. «مطلب پلاس» سامانه دیگر این اپ است که اولین سیستم جامع واقعیت افزوده مطبوعات ایران بوده و کاربران می‌توانند محتوای واقعیت افزوده را روی نشریاتی که از این فناوری پندار پشتیبانی می‌کنند، مشاهده کنند. آخرین بخش نیز «استیکرهای واقعیت افزوده» است که به کاربران این امکان را می‌دهد با شخصیت‌های معروفی مانند استیو جابز، بتمن و... عکس بگیرند و آن را در شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر