jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۶۸۷۴۸   ۱۱ دی ۱۳۹۴  |  ۱۲:۳۴

75 درصد کلاهبرداری‌ها مربوط به افرادی است که اطلاعات خود را در اختیار کلاهبرداران قرار داده‌اند.

سهل‌انگاری؛ عامل 75 درصد کلاهبرداری‎ها است

به گزارش جام جم آنلاین ، مشاور رئیس پلیس فتا و رئیس سابق مرکز تشخیص و پیگیری پلیس فتا در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما افزود: این افراد اطلاعات بانکی خود مثل رمز و «cvv2» را در اختیار مجرمان قرار داده بودند یا خودشان پای دستگاه خودپرداز رفته اند و وجه را در حساب کلاهبرداران واریز کردند.

سرهنگ نیک نفس گفت: ‌باید آگاهی بخشی به مردم افزایش یابد و در حوزه پیشگیری اجتماعی باید فعالیت بیشتری شود.

مشاور رئیس پلیس فتا درباره کلاهبرداری پیامکی افزود:‌ در بین برداشت های غیرمجاز از حساب های بانکی، کلاهبرداری پیامکی نیز حجم بالایی از کلاهبرداری را به خود اختصاص می‌ دهد.

وی گفت: عمدتا کلاهبرداران، پیامک‌ هایی مبنی بر برنده شدن در قرعه‌کشی، یافتن گنج و تقاضا برای نقد کردن گنج ارسال می کنند و از این طریق افراد را پای دستگاه خودپرداز می‌کشانند و اطلاعات افراد را دریافت می‌کنند.

رئیس سابق مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا تاکید کرد:‌ در صورتی که کسی برای دریافت وجه تقاضای مراجعه به پای دستگاه خودپرداز کرد به هیچ عنوان نباید به فرد اعتماد کرد.

سرهنگ نیک نفس با بیان اینکه برای واریز وجه به حساب یک فرد نیازی به دادن اطلاعات جزئی حساب نیست، افزود: در کلاهبرداری به جز شماره حساب یا شماره کارت، اطلاعات جزئی تری به قصد کلاهبرداری از فرد دریافت می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها