jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۸۶۱۴۰۳   ۱۲ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۶

کشف ژنی که در صورت عملکرد صحیح خطر نارسایی های قلبی و عروقی را کاهش می دهد دانشمندان را به تولید داروهای جدید برای بیماران قلبی امیدوار کرده است.

کشف ژن خواب که با نارسایی قلبی ارتباط دارد

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد موفق به کشف ژنی شده اند که به عقیده آنها در صورتیکه عملکرد بی نقصی در بدن داشته باشد احتمال بروز ناراحتی های قلبی را کاهش داده و در عین حال شانس درمانهای پزشکی را نیز افزایش می دهد.

از این رو می توان از دستاورد اخیر برای تولید داروهای مؤثر در درمان ناراحتی های قلبی و عروقی بهره برد.

این ژن مرتبط با پروتئینی است که نخستین بار فرم جهش یافته ای از آن به عنوان عامل بروز حمله در خواب تشخیص داده شد.

در سراسر جهان هزینه های مربوط به نگهداری از بیماران قلبی سرسام آور گزارش شده است. تنها در آمریکا این رقم بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار در سال است.

از آن گذشته تاکنون تکنیک های درمانی محدودی ارایه شده و آنهایی که هم اکنون در مراکز درمانی سراسر جهان به کار گرفته می شوند نیز اثرات مختلفی بر روی بیماران گوناگون دارند.

همچنین یکی دیگر از چالش های پیش رو در این زمینه فقدان شناسایی ژن هایی بوده که ارتباط قطعی با ناراحتی های قلبی داشته باشند اما اکنون امید می رود که این ژن تازه شناسایی شده درهای جدیدی به سوی کشف تکنیک های درمای مؤثر برای بیماران قلبی بگشاید.

به گزارش مهر، محققان پس از بررسی های طولانی به این باور رسیده اند که جهش های ژنتیکی در بیماران قلبی مختلف موجب می شود که واکنش متفاوتی به درمان های یکسان نشان دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها