jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۶۸۲۸۸۵   ۲۱ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۹

متخصصان مرکز پزشکی مایوکلینیک سرطان جدیدی را شناسایی کرده‌اند که تومورهای آن در ساختار بینی و به خصوص در زنان رشد می‌کند.

یک سرطان جدید کشف شد

طبق مشاهدات متخصصان موسسه مایوکلینیک آمریکا، این سرطان که با عنوان «سارکوم سینوسی - بینی» یا (SNS) نام گرفته نوعی تومور بدخیم نادر است که در بافت «همبند سینوس و بینی» رشد می‌کند و در صورتی که به موقع تشخیص داده نشود در تمام قسمت‌های صورت گسترش می‌یابد و انجام عمل جراحی برای خارج کردن تومورها را با سختی روبرو می‌کند.

به گفته متخصصان، زمانی که ژن‌های «PAX3» و «MAML3» با یکدیگر ترکیب شوند پدیده «کیمرا» یا «کژزادی» رخ می‌دهد که موجب بروز تومور بدخیم سارکوم سینوسی می‌شود. انجام عمل جراحی برای خارج کردن این تومورها موجب بدشکل شدن ظاهر صورت می‌شود هرچند برخی گونه‌های دارویی سرطان در درمان آن نقش دارند. این تومور از بینی رشد می‌کند و از این توانایی برخوردار است تا به دیگر بخش‌های صورت منتقل شود.

انجام تحقیقات در مورد این نوع سرطان از سال 2004 میلادی و هنگام بررسی یک نمونه سرطانی نادر آغاز شد که پس از جمع‌آوری اطلاعات بیشتر در مورد آن، نتایج یافته‌ها در سال 2012 میلادی منتشر شد.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو