jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۷۳۵ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۴۱

به یاد سرداران شهید سپاه و مردم مظلوم سیستان

زیر باران باید رفت

...باران همچنان می‌بارد ، چشم‌ها کفاف دلتنگی‌مان را نمی‌دهند ، چترها را می‌بندیم ، زیر باران باید رفت.

بارانی از اندوه، جان شیفته جهان را به خود مشغول کرده است، درختان ایستاده‌تر از همیشه تن به باران داده‌اند، باران بند بند انگشتان درختان را می‌شمارد و تا سیاهی دل آسفالت جریان می‌یابد، ابرها اندوه می‌بارند، خیابان‌ها به راه افتاده‌اند.

باز این چه اندوه سرشار و مصیبت گریه باری است که هر چشم‌مان چشمه‌ای شده است؟ باز این چه ظلم فراگیری است که تبرداران، سروترین درختان را به مهمانی جنون می‌برند؟ باز این چه اندوه ژرف و غم شفافی است که دامن گل‌ها را رها نمی‌کند؟ این سرشاری بیدهای مجنون و نرگس‌های پرخون، این گریبان چاکی آسمان در سوگ کدام ستاره سهیل است؟

کدام صیاد آرامش دیریاب ماهی‌ها را به آشوب کشانیده و دم بازی کدام کوسه ماهی، زلالی دریا را آشفته کرده است؟

در سوگ کدام خورشید است که گل‌ها سر برهنه از خاک تا افلاک قد می‌کشند؟

ما در داغ کدام آسمان، کدام‌ ماه، کدام ستارگان می‌باریم که پرندگان از هر کجا که آسمان را شروع می‌کنند بر شانه‌های ما فرود می‌آیند؟ شانه‌هایی که بی‌چتر، زیر بارانی‌ترینی که می‌شناسم راه می‌روند و شروه‌‌خوانی می‌کنند.

شانه‌هایی که تنها صدای بال فرشتگان بر آن باریده بود.

در کدام اوج ایستاده‌ایم که پرندگان از دستان آسمانی ما دانه برمی‌چینند و با ربنای ما آسمان را گسترش می‌دهند.

دیروز، در زلال‌ترین صبح پاییزی دست‌هایی از تبار تیره تبر، و از نژاد عریان عربده، باغ را به قربانگاه ‌بردند، و درختانی از تبار طوبی را به خنجر کین مهمان کردند.

امروز اندوه می‌باریم و زلال می‌شویم، بی‌چتر در باران‌های مداوم پاییزی راه می‌رویم و از صدای هیچ رگباری، نهیب هیچ ابر سترونی هراسی به دل نداریم.

امروز بغض‌ فروخورده‌امان را در آسمان می‌پاشیم تا فردای مزارعمان خورشیدی‌تر باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر