jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۳۰۳   ۰۶ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۸:۴۲

اصرار به برنامه شخصی و مخالفت همسر، زوج جوان را به دادگاه خانواده کشاند

پایان زندگی‌ مشترک به خاطر سفر مجردی

مارال و بهرام شش سال بدون هیچ اختلافی با هم زندگی می‌کردند. اما داستان عشق این زوج با درخواست مارال تمام شد. وقتی مارال به شوهرش گفت می‌خواهد با دوستانش به سفر مجردی برود، کار این زوج جوان به دادگاه خانواده کشیده‌ شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ضمیمه تپش، زن جوان وقتی در مقابل قاضی دادگاه‌ خانواده تهران قرار گرفت، درباره علت درخواست طلاق خود گفت: شش سال پیش ازدواج کردم اما تازه متوجه شدم شوهرم خیلی خودخواه است. در این مدت نمی‌دانستم او تا این اندازه به نظرات و عقاید خودش احترام می‌گذارد. ما هیچ اختلاف و مشکل خاصی با هم نداشتیم. زندگی‌مان روال عادی اش را طی می‌کرد که ناگهان همه چیز به هم ریخت. ماجرای اختلاف ما از وقتی شروع شد که من به پیشنهاد یکی از دوستانم تصمیم گرفتم برای سفر همراه آنها بروم. من تنها دو روز می‌خواستم با دوستان قدیمی‌ام به سفر بروم. فکر می‌کردم یک مساله عادی باشد؛ اما وقتی موضوع را به بهرام گفتم به‌شدت مخالفت کرد.

او گفت یا باید با من به مسافرت بروی یا هیچ جا نمی‌روی. خیلی تعجب کردم. برایش توضیح دادم این یک سفر دوستانه است و او دوستانم را می‌شناسد؛ ولی فایده‌ای نداشت. هرچه با او کلنجار رفتم و خواهش و التماس کردم، بی‌فایده بود. بهرام یک کلام می‌گفت نباید بدون او به مسافرت بروم. من هم وقتی این حرف‌هایش را شنیدم، پی به خودخواهی‌هایش بردم.

فهمیدم در زندگی با او آزادی عمل ندارم. برای همین تصمیم گرفتم به دادگاه خانواده بیایم و برای همیشه از او جدا شوم. من تازه متوجه شده‌ام زندگی با بهرام عاقبت خوبی ندارد. اگر ادامه دهم باید در خانه زندانی شوم. او این را نمی‌فهمد آدم‌ها به تنهایی و استراحت نیاز دارند. مگر به من شک دارد که اجازه نمی‌دهد با دوستانم به سفر بروم؟ مگر من با دوستانم کجا می‌خواهم بروم یا چکار می‌خواهم بکنم؟ دیگر خسته شده‌ام و به همین دلیل تصمیم گرفته‌ام برای همیشه از او جدا شوم.

در ادامه شوهر این زن نیز به قاضی گفت: آقای قاضی من هم نمی‌خواهم با این زن زندگی کنم. او اگر مرا دوست داشت حتی این پیشنهاد را مطرح نمی‌کرد و از همان اول به دوستانش جواب منفی می‌داد. اما او این را متوجه نیست ما با هم زندگی می‌کنیم و باید در همه‌چیز با هم شریک باشیم. مگر من بدون او سفر می‌روم؟ مگر می‌شود زن بدون شوهرش به مسافرت برود؟ من نمی‌توانم چنین چیزی را
تحمل کنم. نمی‌توانم به دور و اطرافیانم بگویم همسرم مرا رها کرده و به مسافرت رفته‌است. او باید بداند ازدواج کرده و دیگر مجرد نیست. اما جالب اینجاست وقتی مخالفت من را شنید، شروع به داد و فریاد کرد که چرا نمی‌گذارم با دوستانش به سفر برود. کارهای او و عکس‌العملش برایم خیلی تعجب‌آور بود. تصور نمی‌کردم همسرم چنین اخلاقی داشته‌باشد و تا این حد خودخواه باشد. من غیرتم قبول نمی‌کند او بدون من به مسافرت برود. این حرف بدی نیست.؟ حق من است که نخواهم همسرم به سفر برود.
در پایان نیز قاضی سعی کرد این زوج را از جدایی منصرف کند، ولی وقتی اصرار آنها را دید رسیدگی به این پرونده را به جلسه‌آینده موکول کرد.

با حفظ تعهد، به هم آزادی بدهیم

سارا شقاقی، روان‌شناس در این خصوص می‌گوید: معمولا در بسیاری از پرونده‌های دادگاه‌خانواده، لجبازی و غرور زوج‌ها دلیل اصلی درخواست طلاق است. این غرور است که هردوی آنها را به دادگاه خانواده می‌کشاند. چه بسیار پرونده‌هایی که به خاطر همین لجبازی و غرور به جدایی ختم شد. در صورتی‌که هیچ‌یک از زوج‌ها از ته دل راضی به جدایی نبودند اما غرورشان اجازه نمی‌داد منصرف شوند. به همین دلیل به نظر من زوج‌ها باید قبل از گرفتن هرگونه تصمیمی، اول از همه زندگی خود را بسنجند. در این پرونده، لجبازی زوج جوان به خاطر مسافرت باعث شد راهی دادگاه خانواده شوند. زن و مرد باید در کنار زندگی مشترک، برای یکدیگر آزادی‌هایی را در نظر بگیرند و یکدیگر را محدود به هم نکنند. این محدودسازی‌ها باعث دروغ و سردی در زندگی مشترک می‌شود. دو طرف باید در صورت بروز مشکل، سعی کنند آن را با گفت‌وگو حل کنند و لجبازی را کنار بگذارند. گاهی این سفرهای چند روزه با افراد مطمئن می‌تواند باعث تنفس در زندگی و ایجاد انرژی جدید در زندگی مشترک شود؛ البته التزام و تعهد زن و مرد به پیمان مقدسی که بسته‌اند باید در هر حال مورد توجه و رعایت طرفین باشد و کوچکترین خدشه‌ای به آن وارد نشود.

سیما فراهانی - ضمیمه تپش روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر