jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۰۳۴   ۱۵ اسفند ۱۳۹۹  |  ۰۳:۲۸

تغییرات اقلیمی و گرم شدن سطح کره زمین منجر به نابودی بخش مهمی از محصولات کشاورزان خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از گاردین، یک گزارش تحقیقاتی در ولز نشان داد که  تأثیرات تغییرات سطح آب و هوا بر روی کره زمین بر زندگی کشاورزان تاثیری فاجعه وار دارد.

بخش مهمی از منابع غذایی در سطح جهان از نقاطی تامین می شوند که اکنون با تغییرات اقلیمی شدید روبرو هستند که این می تواند منجر به افت کیفیت و یا نابودی محصولات غذایی آن مناطق شود. همچنین در برخی دیگر از نقاط نوع کشاورزی در کنار تغییرات اقلیمی باعث جنگل زدایی، خشکسالی و نابرابری قابل توجه ثروت شده است که این موضوع نیز تاثیر خود را بر روی موضوع تغذیه بشر می گذارد.

بر اساس این تحقیقات که از سوی گروهی از دانشمندان زیست محیطی در ولز انجام شده نقاط جنوبی کره زمین بیشتر با بحران تغییرات اقلیمی مواجه هستند و در نتیجه از لحاظ منابع غذایی بیشتر با بحران بروبرو خواهند شد.

میلیون ها انسان در سراسر جهان وابسته به محصولات غذایی تولید شده در نیمکره جنوبی کره زمین هستند. اما به نظر می رسد چالش های بزرگ ناشی از تغییرات الگوهای آب و هوایی این منابع غذایی را به شدت با خطر مواجه کند که این اتفاق منجر به قحطی خواهد شد.

از سویی الگوهای آب و هوایی به طور فزاینده شدید و غیرقابل پیش بینی معیشت کشاورزان را تضعیف می کند.

موضوع تغییرات اقلیمی در سال های اخیر بیشتر از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است. از سویی به نظر می رسد که در همه گیری کرونا به این موضوع کمتر توجه شده است این در  حالیست که بسیاری از متخصصان و دانشمندان زیست محیطی این تغییرات اقلیمی را فاجعه ای جبران ناپذیر برای کره زمین قلمداد می کنند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو