jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۰۵۲   ۲۷ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۹:۳۵

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران:

رانندگان ناوگان اتوبوسرانی پایتخت را دریابید

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به مکاتبه اخیر شهردار تهران با معاون اول رئیس جمهور مبنی بر درخواست پرداخت بیمه بیکاری به رانندگان فعال در بخش خصوصی حوزه حمل و نقل عمومی در شرایط شیوع ویروس کرونا گفت: شهردار تهران در این نامه با استناد به تاکید ریاست محترم جمهور مبنی بر لزوم حمایت از اقشار آسیب‌پذیر ناشی از شیوع ویروس کرونا، خواستار پرداخت بیمه بیکاری به مشمولین تعریف شده در مصوبات دولت شدند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، محمود ترفع با اعلام اینکه رانندگان فعال در ناوگان اتوبوسرانی در قالب بیمه رانندگان از خدمات تامین اجتماعی برخوردار هستند، افزود: رانندگان از جمله اقشاری هستند که بیشترین آسیب را در این بحران دیده‌اند در صورتی که رانندگان بخش خصوصی در مراجعه به سامانه تامین اجتماعی برای ثبت درخواست بیمه بیکاری با این پیغام مواجه می‌شوند که به علت پرداخت ۲۷ درصد سهم بیمه و نداشتن کارفرما، امکان پرداخت بیمه بیکاری برای ایشان میسر نیست.

وی با بیان اینکه این موضوع باعث گلایه‌مندی و نارضایتی رانندگانی شده که در شرایط موجود به دلیل محدودیت فعالیت‌شان، دچار مشکلات مالی شده‌اند، اظهار کرد: با توجه به شرایط حساس کنونی و نظر به مساعدت دولت محترم در حمایت از مشاغل آسیب‌دیده، انتظار می‌رود همکاری و همراهی بیشتری با رانندگان ناوگان اتوبوسرانی به عمل آید.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تاکید بر اینکه در حد امکانات و توان موجود از رانندگان شرکت واحد حمایت می‌کنیم اما انتظار داریم دولت، امکان استفاده از بیمه بیکاری یا کمک‌های مشابه جایگزین را برای رانندگان بخش خصوصی فراهم کند، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که رانندگان ناوگان اتوبوسرانی پایتخت اعم از رانندگان بخش عمومی و بخش خصوصی در دو ماه گذشته، ایثارگرانه و فداکارانه در صف اول خدمت مشغول خدمات‌رسانی به شهروندان بوده و هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر