jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۱۶۶۷   ۲۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

آدمی که مجبور باشد کاری را که دوست ندارد انجام دهد، برای خودش هزار جور حسن و دلیل می‌تراشد که این کار به نفعش است. مثلا تو نمی‌دانی کار کردن بچه‌های دبستانی چه فایده‌هایی که برایشان ندارد. یکیش این که مثل همکلاسی‌هایشان بهانه نمی‌آورند دستمان خسته شد از مداد ‌و مشق ننوشتیم. برای پینه‌های دستشان مداد وسیله خسته کننده‌ای نیست. یکیش این که برای کاردستی زنگ هنر دستشان بازتر است که مثلا از ابزار کارگران ساختمانی و نجاری و... استفاده کنند که بقیه امکانش را ندارند. آدم که مجبور باشد برای نان شبش کار کند، هزار جور حسن و دلیل می‌تراشد که این کار برای سلامتش هم مفید است.

علی رئوف

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر