jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۱۶۶۷ ۲۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

آدمی که مجبور باشد کاری را که دوست ندارد انجام دهد، برای خودش هزار جور حسن و دلیل می‌تراشد که این کار به نفعش است. مثلا تو نمی‌دانی کار کردن بچه‌های دبستانی چه فایده‌هایی که برایشان ندارد. یکیش این که مثل همکلاسی‌هایشان بهانه نمی‌آورند دستمان خسته شد از مداد ‌و مشق ننوشتیم. برای پینه‌های دستشان مداد وسیله خسته کننده‌ای نیست. یکیش این که برای کاردستی زنگ هنر دستشان بازتر است که مثلا از ابزار کارگران ساختمانی و نجاری و... استفاده کنند که بقیه امکانش را ندارند. آدم که مجبور باشد برای نان شبش کار کند، هزار جور حسن و دلیل می‌تراشد که این کار برای سلامتش هم مفید است.

علی رئوف

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر