jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۳۸۹۲   ۰۳ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

راپورت‌های مـیــرزا ادریـــس‌

در باب افاضات رایگان پمپئو

قصد فرموده بودیم در این ایام ماه مبارک رمضان در باب پولوتیک و نفسانیات هیچ ننگاریم و قلم به حرف دنیا نیالاییم، عده‌ای وهم برشان داشته که ممالک محروسه سرباز و جان‌نثار کم دارد و هر هارت و پورتی دلشان خواسته کردند .

حال قصه چیست، گویا پمپئو نامی که هنر و درایتش شکنجه کردن و ناخن کشیدن و چپه آویزان کردن است، اخیرا به مقام وزارت در ینگه دنیا رسیده و هنوز از راه نرسیده غلط زیادی خورده، افاضاتی فرمودهاند که هیچ در قد و قوارهاش نبوده است. فوقالنهایه در بادی امر خنده کرده و از بلاهت و جوگیری این مردک ابله خندیدیم و لختی بعد اندیشیدیم این طفلک شرط و شروط گذاشته که ممالک محروسه ایران باید ال کند و بل کند تا ما با ایران وارد تعاملات گشته، درهای اقتصاد و معیشت و بانک
باز کنیم و رعیتش بتوانند نفس بکشند. در اول نظر که میاندیشیم، میبینیم این دلقکخان سیاباز فیالواقع لیستی از آرزوهای دور و درازش را برای ما یکجا به عنوان شروط معاهده جدید عنوان کرده است و قطع یقین داریم این شروط که هیچ، یک هزارم این شروط را رعیت و حکومت غیور زیر بار نرفته و تمکین نمیکنند. به قول بزرگی که فرموده بودند دوران بزن در رو، تمام شده و هر کس هر غلطی بکند بایستی تقاصش را کامل و جامع پس بدهد. این مردک هم باید بداند آن بوش پدر و پسر و اسلاف من قبل و بعدهم از این افاضات زیاد فرمودند و غیور رعیت ایران به وقتش پاسخی در شأن به آنها دادهاند. شما هم اگر فلان... شب دراز است... زیاده فرمایش نداریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر