jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۵۳۵۴۶   ۱۶ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۸:۵۸

عروس جوان که شوهر خود را با چاقو کشته بود، پس از رضایت اولیای دم با حکم قضات جنایی آزاد شد.

آزادی عروس قاتل با خواب مادرشوهر

به گزارش جام‌ جم آنلاین ، شامگاه 22 فروردین سال 88 کارکنان بیمارستانی در شهرستان ورامین، مرگ مشکوک مرد جوانی را به ماموران کلانتری 12 اطلاع دادند.

لحظاتی بعد ماموران به بیمارستان اعزام و با جسد مردی روبه‌رو شدند که با ضربه چاقویی به قلبش از پای درآمده بود.

بررسی‌های اولیه نشان داد قاتل پروانه نام دارد و همسر مقتول است .

زن جوان در تحقیقات گفت: از یک سال و نیم قبل با شوهرم اختلاف پیدا کردم و جدا از هم زندگی می‌کردیم. او پس از این که یک پایش را از دست داد، بداخلاق شد و دیگر سر کار نمی‌رفت همین موضوع باعث اختلاف ما شد. من از او شکایت کردم و درخواست طلاق دادم اما بهرام مرا طلاق نمی‌داد و بلاتکلیف گذاشته بود. روز حادثه از بهرام خواستم شناسنامه‌ام را بدهد اما او مخالفت و به طرفم حمله کرد که من در دفاع از خود، او را با چاقو زدم. بعد هم برای نجات او از اهالی کمک خواستم.

متهم پس از تحقیقات تکمیلی در شعبه 74 دادگاه کیفری محاکمه شد. اولیای دم برای قاتل درخواست قصاص دادند و هیات قضایی هم او را مجرم شناخت و به جرم قتل عمد به قصاص محکوم کرد. رای دادگاه پس از تائید در شعبه 15 دیوان عالی کشور به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی فرستاده شد. در حالی که متهم در یک قدمی چوبه‌دار قرار داشت، مادر مقتول با مراجعه به دادسرای جنایی گفت: پسرم به خوابم آمده و از من خواسته قاتلش را ببخشم. من هم به حرمت ماه محرم و درخواست پسرم او را می‌بخشم.

نوعروس جوان پس از نجات از چوبه دار، از جنبه عمومی جرم در شعبه چهارم دادگاه کیفری پای میز محاکمه قرار گرفت که در دفاع از خود گفت: من و همسرم زندگی خوبی داشتیم اما او پس از قطع پایش در حادثه، پرخاشگر شده بود و تحمل زندگی با او را نداشتم و چندبار از همسرم خواستم مرا طلاق دهد اما مخالفت می‌کرد. روز حادثه هم بر سر این موضوع درگیر شدیم. شش سال است در زندان هستم و از کار خود پشیمانم. خیلی سختی کشیدم تا رضایت اولیای دم را بگیرم. حالا هم از قضات دادگاه تقاضای بخشش دارم.

قضات دادگاه پس از بررسی پرونده و دفاعیات زن جوان، با توجه به این که او شش سال در زندان بوده، حکم آزادی او را صادر کردند.

روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها