jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۰۹۸ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

سردار حاج علی فضلی، فرمانده لشکر سیدالشهدا در دوران دفاع مقدس به عنوان چهره ماندگار پنجمین همایش انتخاب و معرفی شد. معرفی چهره‌های ماندگار از اقدامات خوب رسانه ملی در سال‌های قبل بود که تأثیر مهمی در انگیزه‌بخشی و جریان‌سازی در فضای دانشگاهی و نخبگان کشور داشت.

در دوره پنجم که پیشنهاد قراردادن نام سردار فضلی در فهرست چهره‌های ماندگار را مطرح کردم، برخی دوستان ضمن اظهار ارادت به ایشان گفتند: معرفی یک فرمانده نظامی در این همایش که تعریف خاصی دارد به مصلحت نیست و ممکن است به وجهه علمی و دانشگاهی آن لطمه بزند! دردسرهای هماهنگی با نیروهای مسلح هم داستان مفصل و مستقلی داشت! ورود سردار فضلی به سالن همایش‌ها، حال و هوای سالن را عوض کرد؛ معنویت، صلابت و تواضع او همه را گرفت. وقتی با شرح عملکرد او توسط مجری برنامه، به جایگاه رفت و به حضار سلام نظامی داد، تا مدتی طولانی همگی ایستاده او را تشویق می‌کردند. صحنه بسیار زیبایی بود. تحلیل‌ها عوض شد و معلوم شد بدنه دانشگاهی و نخبگانی کشور، با همه وجود به این سرداران نخبه و شجاع میهن اسلامی، عشق و ارادت دارند. به رسم معمول برای صرف شام با مهمانان به سالن مخصوص رفتیم. تا آخر شام سردار فضلی نیامد. فکر کردم همایش را ترک کرده ولی بعد معلوم شد که دانشگاهیان، ایشان را رها نکرده و با روبوسی و عکس یادگاری و گفت‌وگو، فرصت را غنیمت شمرده‌اند! رزمنده‌های دفاع مقدس عاشق شخصیت او بودند. متفکر، عملیاتی، شجاع، بااخلاق، متواضع و بی‌حاشیه! زندگی، رفتار و باورهای امروز او، ذره‌ای با دوران دفاع مقدس، تفاوت نکرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر