jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۷۳۹۷۸۲   ۲۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۵:۴۷

بررسی های بانک مرکزی نشان می دهد که شاخص بهای مسکن اجاری در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه 93 نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریور 92 معادل 19 درصد افزایش داشته است.

شاخص بهای اجاره مسکن 19 درصد رشد کرد

شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در سه ماهه دوم سال 93 به عدد 154.2رسید که نسبت به سه ماهه قبل معادل 4.1 درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 14.9 درصد افزایش یافت.

متوسط شاخص بهای مسکن اجاری در شش ماه اول سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل 16.8 درصد افزایش نشان می دهد.

این شاخص در دوازده ماه منتهی به شهریور 93 نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریور 92 معادل 19 درصد افزایش داشته است.

بیشترین و کمترین اجاره مسکن

شاخص بهای مسکن اجاری در سه ماهه دوم سال جاری نسبت به سه ماهه قبل در تمام استان های کشور افزایش یافت، بیشترین میزان افزایش متعلق به استان آذربایجان غربی معادل 7.8 درصد بود و استان های فارس و اصفهان به ترتیب با 5.9 و 5.8 درصد افزایش در رده های بعدی قرار گرفتند.

کمترین میزان افزایش مربوط به استان سمنان معادل 1.8 درصد بود و استان های خراسان جنوبی و بوشهر هر یک با 2 درصد در رده بعدی قرار گرفتند، ضمناً شاخص فوق در استان تهران معادل 3.3 درصد افزایش داشت.

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای بزرگ

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای بزرگ در سه ماهه دوم سال 93 به عدد 153.9 رسید که نسبت به سه ماه قبل برابر 4.2 درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 14.9 درصد افزایش نشان می دهد.

شاخص مذکور در دوازده ماه منتهی به شهریور 93 نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریور 92 معادل 19.3 درصد افزایش داشته است.

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای متوسط

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای متوسط در سه ماهه دوم سال جاری به عدد 152.1 رسید و معادل 3.8 درصد بالاتر از شاخص مذکور در سه ماهه اول قرار گرفت. افزایش این شاخص نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 13.6 درصد بوده است.

شاخص مذکور در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه سال 93 نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریور ماه 92 معادل 17.2 درصد افزایش را نشان می دهد.

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای کوچک

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای کوچک در سه ماهه دوم سال 93 به عدد 163.8 رسید که نسبت به سه ماهه قبل معادل 4.5 درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 19.6 درصد افزایش یافت.

این شاخص در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه سال 93 نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریور ماه 92 معادل 21.2 درصد افزایش را نشان می دهد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر