jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۵۳۱ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

خانم ناظم نمره انضباطی را برای نظافت کلاس در نظر گرفته بود که کلاس آنها آخرین نمره را آورد. لیلا از این بابت خیلی ناراحت شده بود و دلش نمی‌خواست نمره انضباطش پایین باشد، چون خودش دختر تمیز و مرتبی بود و همیشه به او و بچه‌ها تذکر می‌داد.

یک روز از این روزها لیلا خیلی تشنه بود و از خانم معلم اجازه گرفت تا از کلاس خارج شود و خانم معلم هم به او گفت خیلی سریع برو و زود هم بیا.لیلا هم سریع و بی‌توجه به سمت در کلاس دوید. ولی ناگهان پایش روی کاغذ بیسکوئیت مرضیه که کف افتاده بود لیز خورد و با صورت روی زمین افتاد و تمام صورت و دست و پای لیلا زخمی شد و ضربه خورد. لیلا زد زیر گریه چون خیلی دردش آمده بود. مرضیه هم از دیدن این صحنه خیلی ناراحت شد و گریه کرد و تمام بچه‌های کلاس متاثر شدند.

خانم معلم لیلا را بغل کرد و به خانه بهداشت مدرسه برد تا خانم دکتر او را ببیند و زخم‌هایش را پانسمان کند. فردای آن روز، لیلا به مدرسه نیامد و مرضیه که خودش را مقصر اصلی می‌دانست، تصمیم گرفت آشغال‌هایش را روی زمین نریزد. او رفت و جارو را از بابای مدرسه گرفت و کلاس را جارو کرد. بقیه بچه‌ها هم که کار او را دیدند رفتند و به او کمک کردند تا تمام آشغال‌ها را از کلاس پاک کنند.

خانم ناظم هم که کار خوب آنها را دید، یک روز را با بچه‌های مدرسه به نام روز نظافت مشخص کرد. آن روز همه به نظافت مدرسه پرداختند. لیلا هم خوب شد و به مدرسه آمد و به بچه‌ها در نظافت کمک کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر