jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۵۳۱ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

خانم ناظم نمره انضباطی را برای نظافت کلاس در نظر گرفته بود که کلاس آنها آخرین نمره را آورد. لیلا از این بابت خیلی ناراحت شده بود و دلش نمی‌خواست نمره انضباطش پایین باشد، چون خودش دختر تمیز و مرتبی بود و همیشه به او و بچه‌ها تذکر می‌داد.

یک روز از این روزها لیلا خیلی تشنه بود و از خانم معلم اجازه گرفت تا از کلاس خارج شود و خانم معلم هم به او گفت خیلی سریع برو و زود هم بیا.لیلا هم سریع و بی‌توجه به سمت در کلاس دوید. ولی ناگهان پایش روی کاغذ بیسکوئیت مرضیه که کف افتاده بود لیز خورد و با صورت روی زمین افتاد و تمام صورت و دست و پای لیلا زخمی شد و ضربه خورد. لیلا زد زیر گریه چون خیلی دردش آمده بود. مرضیه هم از دیدن این صحنه خیلی ناراحت شد و گریه کرد و تمام بچه‌های کلاس متاثر شدند.

خانم معلم لیلا را بغل کرد و به خانه بهداشت مدرسه برد تا خانم دکتر او را ببیند و زخم‌هایش را پانسمان کند. فردای آن روز، لیلا به مدرسه نیامد و مرضیه که خودش را مقصر اصلی می‌دانست، تصمیم گرفت آشغال‌هایش را روی زمین نریزد. او رفت و جارو را از بابای مدرسه گرفت و کلاس را جارو کرد. بقیه بچه‌ها هم که کار او را دیدند رفتند و به او کمک کردند تا تمام آشغال‌ها را از کلاس پاک کنند.

خانم ناظم هم که کار خوب آنها را دید، یک روز را با بچه‌های مدرسه به نام روز نظافت مشخص کرد. آن روز همه به نظافت مدرسه پرداختند. لیلا هم خوب شد و به مدرسه آمد و به بچه‌ها در نظافت کمک کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر