معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فتا:

با صدای مجریان معروف، حسابتان خالی نشود

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا از ایجاد کارگروه عملیاتی ویژه پلیس فتا در خصوص شایعه سازی ایام اربعین در فضای مجازی خبر داد و گفت افرادی که شایعات و اخبار دروغ را در فضای مجازی منتشر می کنند نیز شریک جرم هستند و با آنها برخورد قانونی می‌شود.
کد خبر: ۱۳۷۸۹۷۳

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ رامین پاشایی دراین باره گفت:‌ بر اساس رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی مشخص شد که معاندان، مغرضان و تعدادی از کاربران در حال تولید و انتشار شایعات در فضای مجازی به منظور ایجاد احساس عدم امنیت در میان شهروندان و به خصوص زوار اربعین حسینی (ع ) هستند. این افراد با بهره‌گیری از کلیپ‌های ادوار گذشته و با استفاده از تاکتیک و تکنیک تقطیع، تحریف، میکس، صداگذاری و انتساب به زمان حال، مترصد پیگیری اهداف شوم و مغرضانه خود هستند که با بررسی محتوای کلیپ‌ها و شایعات منتشر شده ، مشخص شد هدف اصلی این شایعه سازان زیر سوال بردن امنیت زوار اربعین حسینی (ع )که قصد سفر به کشور عراق را دارند، است.

وی ادامه داد:‌ متاسفانه اینگونه اقدامات در سال‌های گذشته نیز صورت می‌گرفته و معاندان و مغرضان با سوءاستفاده از احوال و شرایط کشور ، مناسک و مناسبت‌های خاص اقدام به تولید و انتشار شایعات می‌کردند.

معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا ادامه داد : به منظور پاک سازی فضای مجازی و برخورد با شایعه سازان 55 کارگروه ویژه عملیاتی و اطلاعاتی در پلیس فتا فراجا تشکیل شده است و وظیفه اصلی آنان نیز رصد و خنثی سازی جریانات مرتبط با شایعه‌سازی ، انتشار اخبار کذب و برخورد قضائی با شایعه سازان است و تا کنون تعدادی موارد در این خصوص احصاء شده و اقدام عملیاتی این پلیس در جریان است.

بر اساس اعلام سایت پلیس، وی با اشاره به مجرمانه بودن فرآیند تولید و انتشار شایعات در فضای مجازی به نحوی که باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی ، ایجاد ترس و عدم احساس امنیت شود، به کاربران فضای مجازی توصیه کرد که از تولید، انتشار و بازنشر مطالب خلاف واقعه و شایعه در فضای مجازی در بستر شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها اکیدا خودداری کنند و اخبار موثق را صرفا از طریق رسانه ها و خبرگزاری های رسمی دنبال کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها