jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۷۷۹   ۰۳ دی ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۱

هفته گذشته رسانه‌ها اعلام کردند که بخش مدیریت فناوری اطلاعات شرکت SolarWinds مورد حمله سایبری قرار گرفته و احتمال می‌رفت دولت روسیه مسئول صورت گرفتن این حملات باشد.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از باشگاه خبرنگاران، پس از این حمله بخش‌های دولتی مختلف در آمریکا مانند خزانه‌داری این کشور آسیب دیدند و احتمال می‌رود اطلاعاتی مانند پست‌های الکترونیک آن‌ها به سرقت رفته باشند.

به دنبال این اتفاقات بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا که در فهرست مشتریان SolarWinds قرار دارند در حال انجام تحقیقات امنیتی هستند تا از آسیب‌های احتمالی وارد شده به خود مطلع شوند. اکنون بر اساس جدید‌ترین اطلاعات منتشر شده به نظر می‌آید شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری مانند اینتل، انویدیا، بلکین و وی ام ویر تحت تاثیر این حملات سایبری بوده‌اند.

این شرکت‌ها تنها تعداد محدودی از مجموعه‌هایی هستند که از حملات صورت گرفته آسیب دیده‌اند؛ طبق اظهارات شرکت SolarWinds حدود ۱۸ هزار مجموعه حین این حملات آسیب دیده‌اند. این مجموعه همچنین سعی داشته تا نام شرکت‌هایی که نرم افزارهای آلوده به ویروس داشته‌اند را یاد نکند و اطلاعاتی از آن‌ها به رسانه‌ها ندهد. در حال حاضر تمامی شرکت‌های بزرگی که جزو مشتریان SolarWinds بوده‌اند اظهار داشته‌اند که آن‌ها در حال انجام تحقیقات تکمیلی هستند تا از میزان خسارت‌های وارد شده مطمئن شوند.

همان‌طور که مشخص است فرآیند مطالعه و تحقیق بر روی حملات تروریستی مدت‌ها زمان می‌برد و شرکت‌ها احتمالا چندین هفته بر روی این فعالیت‌ها تمرکز خواهند داشت. گفتنی است؛ حملات سایبری به شرکت SolarWinds همچنان به پایان نرسیده و ماه‌های زیادی است که در حال انجام است. این مجموعه نه تنها تلاش دارد قسمت‌های آسیب دیده شرکت خود را کشف کند بلکه آن‌ها سعی دارند دسترسی هکر‌ها به سیستم‌های خود و مشتریان را نیز قطع کنند.

با وجود آن که این حملات از گستردگی بالایی برخوردارند اما به نظر نمی‌رسد شرکت SolarWinds نگرانی خاصی داشته باشد. این در حالی است که مقامات آمریکا توصیه کردند تمامی شرکت‌های وابسته به SolarWinds باید دسترسی‌های خود به اینترنت را محدود سازند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو