jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۱۴۹ ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

آنچه مخاطبان تلویزیون بیش از هر چیز دیگر بدان نیاز دارند راستگویی است؛ یعنی باید سریال‌هایی ساخته شود که مردم خیلی راحت فضای حاکم بر آنها را درک کنند و حس نکنند این‌سریال‌ها درباره موضوعاتی است که از آنها خبر ندارند.

مردم ما به طور روزمره چه در محیط کار و چه در معاشرت با خانواده و اطرافیان با فضا و اتفاقاتی روبه‌رو هستند که اگر نتوانیم این فضا را وارد سریال‌ها کنیم یقینا از جذابیت سریال‌مان کم کرده‌ایم.
درست است که رفتن سراغ ژانرهای پراتفاق و پرحادثه مانند جنایی، ترسناک و حتی فانتزی می‌تواند مخاطب را به سمت سریال بکشاند، ولی همچنان یکی از بهترین روش‌ها برای سریال‌سازی کم‌هزینه، تولید سریال‌های رئال با فضای همه‌فهم است.
در تصویرسازی محیط پیرامونی بدنه جامعه باید راستگویی پیشه کنیم و این طور نباشد حرف‌هایی بزنیم که مخاطب حس کند به او دروغ گفته شده. امیدبخشی و دروغگویی در یک‌راستا نیستند بلکه باید مشکلات و مسائل را طرح کرد و درعین حال مفری هم برای ایجاد انگیزه و نشاط باقی گذاشت.
فکر می‌کنم اگر به سمت تولید منصفانه برویم قادر خواهیم بود حتی درباره بسیاری از صنوفی که مردم از آنها گله دارند داستان‌پردازی کنیم و سریال‌هایی بسازیم که برای مردم ملموس باشند؛ این تجربه را در تلویزیون داشته‌ایم و فقط باید با تجمیع قوا و شناسایی نیروهای انسانی درجه اول سعی کنیم این‌تجربیات را مجددا به جریان بیندازیم. البته یادمان باشد که از ممیزی بیهوده کم کنیم و سعی کنیم در نقد جانب انصاف را رعایت کنیم تا خدای نکرده شرایطی پیش نیاید که بی‌دلیل در بیان ایرادی زیاده‌روی کنیم. اگر میانه‌روی را پیشه کنیم قطعا خواهیم توانست در انتقال پیام به مخاطب و سرگرم‌سازیش موفق باشیم.

علیرضا افخمی

نویسنده و کارگردان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر