jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۱۶۹۰ ۱۴ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

درست است که انبوه شبکه‌های ماهواره‌ای و صفحات مجازی موجب سختی رقابت برای تلویزیون شده ولی تلویزیون هم باید برای تولید سریال‌های خوب و ماندگار برنامه بگذارد و پول خرج کند. یقینا اگر هزینه خوبی برای متن و کارگردانی شود، همچنان می‌شود سریال‌های خوبی ساخت که مردم دوست داشته باشند.

ما نویسنده خوب داریم ولی متن خوب نداریم یعنی چون بودجه لازم برای نگارش متن نمی‌گذاریم در نتیجه نویسندگان میان‌مایه و کم‌مایه جذب کار می‌شوند و خشت اول که کج گذاشته شد تا ثریا می‌رود دیوار کج.
ما نویسنده خوب و در کنارش کارگردان خوب و بازیگرهای خوب زیادی داریم که همه اینها با جان و دل می‌خواهند برای رسانه ملی
کار کنند و باید ازشان حمایت کرد که کار خوب تولید کنند. پول خوب برای نویسنده و کارگردان و بازیگر خوب نتیجه‌اش می‌شود کار خوب و ماندگار و مخاطب‌پسند که مردم جذب آن می‌شوند.
با بودجه کم به هیچ عنوان نمی‌شود کارهای خوب و مخاطب‌پسند تولید کرد. بودجه کم باعث می‌شود، کار آبکی و بی‌کیفیت باشد که نه‌تنها باعث می‌شود مخاطب از تلویزیون دور شود بلکه مخاطب برای اقناع خود به طرف رسانه‌های رقیب می‌رود.
اشتباه نشود. فرق است میان بودجه کم و صرفه‌جویی. صرفه‌جویی یعنی استفاده منطقی از بودجه که اتفاقا به‌شدت هم کار درستی است ولی این‌که به بهانه نبود بودجه قید همکاری با نویسنده و کارگردان و بازیگر توانا را بزنیم کاری دور از حرفه‌ای‌گری است چون فقط و فقط کیفیت کار را زیر سوال برده و ریزش مخاطب را به دنبال دارد.
باید باور کنیم افراد حرفه‌ای ارزش و قیمتی دارند که برای تولید محصول حرفه‌ای نیاز است به پرداخت این ارزش.

مجید شهریاری

بازیگر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر