jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۵۶۷۹۲   ۱۰ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

روزی پیرزن اول به پسر جوانش گفت: پسرم، من و پدرت در دورانی تو را به دنیا آوردیم و بزرگ کردیم که وضع مالی خوبی نداشتیم. پدرت بسختی کار می‌کرد و خرج زندگی را تأمین می‌نمود. بعد آهی کشید و گفت: من چهار فرزندم را در اتاقی کوچک بزرگ کردم و اکنون آنها در چهار منزل بزرگ خود اتاقی کوچک برای من ندارند. پسر جوان آهی کشید و بسختی گریست و گفت: عالی بود مادر، اجازه می‌دهی دل‌نوشته‌ات را کپی کنم؟ پیرزن گفت: با ذکر مأخذ ایراد ندارد. پسر جوان کپی کرد و آنگاه پیرزن را سوار اسنپ کرده بسوی خانه سالمندان راهی نمود.

روزی پیرزن دوم فرزند ارشدش را صدا کرد و گفت: پسرم، من دارم میمیرم. فرزند ارشد گفت: خدا نکنه مادر، ایشالا صد و بیست سال... پیرزن سخن فرزند ارشد را منقطع کرد و گفت: پسرجان، میگم دارم میمیرم. بجای تعارف تکه پاره کردن، گوش کنن ببین چی وصیت میکنم. پس چنین وصیت کرد:

پسرم، اگر صدای بلند نشانه مردانگی بود، هواپیمای جنگی مردترین مردان بود. پس داد نزن! و اگر هیکل درشت دلیل انسانیت بود، خرس اشرف مخلوقات میشد. پس به هیکلت نناز. انسانیت انسان به اخلاق اوست و نوع اتومبیل او در این زمینه مدخلیتی ندارد. پسرم، سیگار نکش، اتومبیلت را مقابل در پارکینگ مردم پارک نکن و همیشه در زندگی جوری عمل کن که اگر فحش دادند لااقل به خودت بدهند، نه به من و خاموش شد.

امید مهدینژاد

طنزنویس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر