جام جم آنلاین - آرشیو

الگوهای تربیتی و فرزندان ما

الگوهای تربیتی و فرزندان ما

فرزندان انسان علاوه بر تفاوت‌های اصلی در وجود و ماهیت، در محور رشد و تربیت نیز تمایزهای آشکاری دارند. فرزند انسان از روز تولد باید مورد آموزش قرار بگیرد و حتی در خوردن و آشامیدن و سایر رفتار اساسی و حیاتی. فرزند حیوان براساس غریزه ذاتی؛ خوردن و حرکت و سایر رفتارهای لازم را یاد می‌گیرد و به‌زودی راهش را از پدر و مادر جدا می‌کند.

شرایط مهریه زن نازا

شرایط مهریه زن نازا

براساس ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی، «به مجرد عقد، زن مالک مهر می‌شود و می‌تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید.» براساس این ماده، مالکیت زن بر مهریه به محض انعقاد عقد نکاح به وجود می‌آید. از جمله آثار مالکیت زن بر مهریه این است که به محض وقوع عقد، می‌تواند تمامی مهریه تعیین شده را مطالبه کند یا آن را به همسرش ببخشد.

کودک عشق

کودک عشق

ارتباط میان مادر و فرزند، یکی از مهم‌ترین عوامل شکل‌گیری شخصیت کودک در سال‌های بزرگسا‌لی‌ است که اگر به شکلی پویا و سازنده برقرار شود، می‌تواند ضامن سلامت جسمی و روحی او باشد.

«با کودکت زندگی کن» راهکارهایی عملی برای تربیت فرزند

«با کودکت زندگی کن» راهکارهایی عملی برای تربیت فرزند

ما به‌‌عنوان والدین آرزوهایی برای فرزندان‌مان و آینده‌شان داریم. قطعا دوست داریم ‌در زندگی موفق و شاد باشند و همواره تلاش می‌کنیم کارهایی انجام دهیم که آنها را به این هدف برساند و به همین دلیل سعی می‌کنیم برای تربیت آنها از بهترین روش‌هایی که بلدیم، استفاده کنیم و آنچه را به‌نظرمان خوب است، انجام دهیم. اما گاهی پیش می‌آید که نه‌تنها آن‌طور که دوست داریم پیش نمی‌رود بلکه برعکس آنچه انتظار داریم نیز اتفاق می‌افتد.

روز‌های کرونایی و گشتی مجازی در گنجینه‌های فرهنگی

روز‌های کرونایی و گشتی مجازی در گنجینه‌های فرهنگی

در این روز‌های کرونایی و خانه‌نشینی‌های اجباری و طولانی، در کنار پرداختن به امور شخصی، به خاطر وجود اینترنت فرصتی هم فراهم است تا به کشف موضوعات تازه رفت و در‌های بسته‌ای از فرهنگ و دانش را به روی خود باز کرد.

نیازمندی ها