نشریات - روزنامه جام جم - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamnashriyat
روزنامه جام جم
خوراكی‌های ممنوع برای وعده سحر

خوراكی‌های ممنوع برای وعده سحر

بیش از 60 درصد وزن انسان را آب تشكیل می‌دهد اما با رسیدن این مقدار به كمتر از ٥٠درصد بیهوشی و سپس مرگ اتفاق می‌افتد. از همین روست كه یكی از دغدغه‌های روزه‌داران كمتر تشنه‌ شدن و تامین آب و مایعات بدن در ماه مبارك رمضان است.

قصه‌های خرم شهر

گفتگو با تهیه‌کننده برنامه «خرم‌شهر» شبکه سلامت

قصه‌های خرم شهر

همه ما قصه‌گویی را دوست داریم و علاقه‌مند به شنیدن داستان زندگی آدم‌های اطراف‌مان هستیم. البته از شنیدن داستان زندگی افرادی که می‌شناسیم یا به اصطلاح سلبریتی‌ها بیشتر لذت می‌بریم. شاید به همین دلیل است که در ماه‌رمضان اغلب برنامه‌های تلویزیونی روایتگر قصه زندگی آدم‌های مختلف هستند.

راهكارهای حفظ سلامت مادر و نوزاد در دوران كرونا

به ویژه اگر مادر به كووید 19 مبتلا باشد

راهكارهای حفظ سلامت مادر و نوزاد در دوران كرونا

هیچ‌كس باور نمی‌كرد قرار است یک ویروس چنان زندگی را مختل كند كه تا ماه‌ها در خانه سنگر بگیریم. هیچ‌ پدر و مادری باور نمی‌كردند چند ماه بعد از خریدن سیسمونی و آماده شدن برای شنیدن صدای خنده‌های نوزادشان، هراس تولد و جان او را داشته باشند و هیچ‌كس فكر نمی‌كرد به همه نگرانی‌های بارداری و زایمان و تولد فرزند سالم، بار دیگری اضافه شود...

سفرهای غیرضروری را به تعویق بیندازند

هنرمندان و ورزشکاران در گفتگو با ما از مردم خواستند

سفرهای غیرضروری را به تعویق بیندازند

یاد 94 روز پیش به خیر. یاد آن آخرین روز بدون کرونا، آن روز که دستمان را هی نمی‌شستیم،‌ ماسک نمی‌زدیم، در جیبمان الکل نداشتیم،‌ دوستمان را در آغوش می‌گرفتیم و می‌خندیدیم و دست نشسته حتی برای هم لقمه می‌گرفتیم و اگر صدای عطسه و سرفه‌ای می‌آمد به صاحبش چشم‌غره نمی‌رفتیم و توی متروی شلوغ از سر و کول هم آویزان می‌شدیم بی‌ترس ویروس و وحشت مریضی. یادش به خیر.

«شاه نجف» و روایتی برای نوجوان‌ها

عبدالرضا هلالی با نماهنگی برای شبهای قدر به تلویزیون برگشت

«شاه نجف» و روایتی برای نوجوان‌ها

چند شب گذشته همزمان با شب های قدر نماآهنگی روی آنتن شبکه های مختلف رفت که نگاه های زیادی را به خود جلب کرد و در فضای مجازی هم دست به دست چرخید.

قصه آدم‌هایی مثل ماه

گفت‌و‌گو با مجری و تهیه‌کننده برنامه «مثل ماه» که میزبان سوژه‌هایی از جنس مردم می‌شود

قصه آدم‌هایی مثل ماه

برنامه های دم افطار از قدیم الایام پای ثابت روزهای ماه رمضانی ما بودند؛ تولیداتی که حتما معرف حضورتان هستند و تا امروز انواع و اقسام آن را دیده‌اید، این بار هم شبکه‌های مختلف دست به کار شده و هر کدام با حال و هوای این روزها برنامه‌ای را تدارک دیده اند تا مثل قبل‌ترها و برنامه‌هایی که هنوز هم خیلی ها از آن خاطره دارند، اتفاق ماندگار دیگری را رقم بزنند.

دسیسه‌های عبری در برلین

عدنان منصور، وزیر خارجه سابق لبنان در گفت‌و‌گو با جام‌جم از دلایل تصمیم آلمان علیه حزب‌ا... لبنان می‌گوید

دسیسه‌های عبری در برلین

دولت آلمان در اقدامی مغایر با اصول حقوقی و عقلانیت سیاسی، حزب ا... لبنان را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار داد. این اقدام مرکل و همراهانش در حالی است که حزب ا... در دولت و پارلمان لبنان دارای نماینده و وزیر بوده و در آخرین انتخابات پارلمانی نیز توانست در مقابل جریان‌های طرفدار غرب پیروز شود.

علائم غیرمعمول كووید‌ 19

علائم غیرمعمول كووید‌ 19

شایع‌ترین علائمی كه تا به امروز در بین مبتلایان كووید‌ - ‌۱۹ مشاهده شده عبارت است از: تب، سرفه و تنگی نفس.

فصل تولد تو باید بهار باشد

پرونده کوچک جام‌جم برای شصت‌ویکمین سالروز تولد قیصر امین‌پور

فصل تولد تو باید بهار باشد

اگر در 48 سالگی جهان ما را برای همیشه ترک نمی‌کرد، امروز 61 ساله می‌شد و می‌توانستیم با خودش گفت‌وگو کنیم و لابد شعرهای بیشتری سروده بود، شاگران بیشتری از محضرش استفاده کرده بودند و کتاب‌های بیشتری از او در اختیار داشتیم که بخوانیم و لذت ببریم از آرایه‌های شعری، کرشمه قلم و نگاه متفاوت او به واژه‌ها و معانی. در غیبت غم‌انگیز قیصر امین‌پور رفته‌ایم سراغ دوستان و همکاران و شاگردانش تا کمی بیشتر درباره‌اش بدانیم.

قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

آمارها می‌گویند تنش‌های خانوادگی در میانه روزگار قرنطینه خانگی افزایش پیدا کرده است، ‌ افزایش تعداد تماس‌ها‌ با صدای مشاور ‌ بهزیستی نیز این ماجرا را تایید می‌کند. دیگرانی هم بوده‌اند که آمارهایی در این راستا منتشر کرده‌اند. نقل قولی از مقامی در شهرداری و اعداد و ارقام منتشرشده در مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران از همین دسته‌اند.

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر