jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۹۰۵۲۴۷ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

آن روز هم مثل همه روزها سنگین و آرام از کنار سردخانه رد شده و وارد سالن استراحت غسالخانه شدم. بعد از حضور و غیاب و نوشتن یک حدیث روی تخته وایت‌برد و تنظیم کارهای روزانه ماسکم را زدم و وارد سالن تطهیر شدم.

روز خیلی سردی بود و البته هوا هم ابری و خیلی دلگیر، یواش یواش کار شست‌وشو شروع شد و پشت شیشه هم طبق معمول شلوغ بود دم دمای ظهر بود که خلوت شده بود و خانم‌های غسال یکی‌یکی به اتاق استراحت می‌رفتند، ولی من به‌عنوان مسئول مجبور بودم تا لحظه آخر در سالن بمانم در حال خودم بودم که جیغ و فریاد عجیب‌، پشتم را لرزاند.

وقتی با شتاب به سمت شیشه رفتم دیدم زنی با مشت به شیشه می‌زند و فرزندش را از من می‌خواهد ماتم برده بود . فقط می‌کوبید به شیشه و می‌گفت شما را به خدا بچه‌ام رو به من نشان بده، دخترم خوابه نمرده...! وقتی کودک دو ساله را آوردند و شروع به شستن کردند، فقط به ضجه‌های مادرش نگاه می‌کردم که می‌گفت؛ به خدا ساعت 8 صبح به او شیر دادم و خوابید. بعد آرام گذاشتمش در رختخواب، بعد از دو ساعت که بیدار نشد، رفتم سراغش و دیدم نفس نمی‌کشد و دستای کوچولویش یخ کرده و... آن روز آن مادر ضجه می‌زد و منم آرام‌آرام بالای سر دختر 2 ساله‌اش گریه می‌کردم که یکدفعه یاد دختر کوچولوی خودم افتادم! هرگز جرات این‌که خودم را جای مادرش بگذارم نداشتم.

الهام آقازاده

* برگرفته از کتاب «این خاطرات ماست»، برگزیده خاطراتی از کارکنان سازمان بهشت زهرا(س)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر