jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۴۵۹۲۸   ۱۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۵

دولت محافظه کار استرالیا روز جمعه قوانین مهاجرت به این کشور را برای ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی از طریق دریا سخت تر کرد، اما متعهد به افزایش میزان پذیرش پناهندگان تا هفت هزار و 500 نفر و آزادی صدها کودک بازداشت شده در خارج از مرزهای دریایی شد.

قوانین مهاجرت به استرالیا سخت تر شد

رسانه های استرالیا اعلام کردند پس از بحث های جنجال برانگیز بر سر «ویزای حفاظت موقت»، مجلس سنای این کشور روز جمعه با اصلاح قانون مهاجرت موافقت و ویزای حفاظت موقت را تصویب کرد.

«تونی ابوت»، نخست وزیر استرالیا نیز تصویب این قانون را که ورود مهاجران غیرقانونی به این کشور را سخت تر می کند، «یک پیروزی برای استرالیا» خواند.

او تایید کرد که صدها کودک در میان یک هزار و 500 مهاجر غیرقانونی بازداشتی، از بازداشتگاه آزاد شده و در سرزمین اصلی استرالیا قرار می گیرند.

این آخرین حلقه از سیاست های نخست وزیر استرالیا برای سامان دادن به مهاجران غیرقانونی است که از طریق دریا و قایق های غیرمجاز وارد این کشور می شدند.

اسکات موریسون، وزیر مهاجرت استرالیا نیز اخیرا اعلام کرد کانبرا از جولای سال آینده (تیر ماه سال 1394) پناهجویانی که توسط آژانس پناهندگان سازمان ملل در اندونزی ثبت نام شده اند را برای اقامت در استرالیا نمی پذیرید.

سفارت استرالیا در ایران نیز اخیرا به نقل از وزارت مهاجرت و محافظت از مرزهای این کشور اعلام کرد: از 27 آبان، دولت استرالیا اقدامات جدیدی علیه قاچاق انسان اتخاذ کرده است.

بر اساس این اقدامات، استرالیا تقاضای اسکان مجدد پناهجویانی را که از اول ژوئیه 2014، (10 تیر 1393) در دفتر سازمان ملل در امور پناهندگان و آوارگان مستقر در اندونزی ثبت نام کرده باشند را بررسی نخواهد کرد.

به نوشته تارنمای شبکه خبری «ای.بی.سی»، حال براساس قانون جدید که روز جمعه در سنای استرالیا تصویب شد ویزای حفاظت موقت به برخی از مهاجران اعطا می شود که تنها سه سال اعتبار دارد.

«ابوت» گفت: این قانون دولت استرالیا را قادر به مقابله با 30 هزار مهاجری می کند که به طور غیرقانونی با قایق قصد ورود به استرالیا را داشته اند.

دولت استرالیا معتقد است با ارائه ویزای حفاظت موقت به مهاجران غیرقانونی دیگر هیچ فردی به طور غیرقانونی و با قایق وارد استرالیا نمی شود تا اقامت دائم دریافت کند.

کانبرا چندی پیش 41 پناهجوی سریلانکایی را که در تلاش برای رسیدن به استرالیا بودند، به کلمبو تحویل داد.

تازه ترین درگیری بین پلیس استرالیا با مهاجران غیرقانونی که قصد ورود به این کشور را داشتند دو هفته پیش روی داد که 38 سریلانکایی در جزایر کوکوس متوقف شدند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی دانشجو از مالزی
Netherlands
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۴
ایرانیهای زیادی در اندونزی و مالزی و هند دنبال قاچاقی وارد شدن به استرالیا هستند بیشتر هم شیرازی و آبادانی هستند
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر