jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۴۵۶۵۸   ۲۴ بهمن ۱۳۹۲  |  ۰۹:۰۶

پرسپولیس در میانه زمین اش سرداری چون کریم باقری را کم دارد .

آقا کریم ؛ مظهر تعصب

بازیکنی با تعصب که هنوز هم در تمرین های پرسپولیس مثل یک جوان 20 ساله می دود و بدن خود را آماده نگه می دارد . هر چند آقا کریم چتد سالی است فوتبال را کنار گذاشته ؛ اما شاید اگر امکانش وجود داشت علی دایی از یار با وفایش می خواست که به زمین رفته و با بستن بازوبند کاپیتانی تیمش در بازیها ؛ الگویی به تمام معنا برای جوانانی باشد که شاید هنوز به معنای واقعی ارزش پیراهنی را که به تن دارند نمی دانند و آنچنان که باید در زمین فعل خواستن را صرف نمی کنند .
حقیقت تلخ است اما واقعیت این است که هنوز باشگاههای چون پرسپولیس به بازیکنانی چون کریم باقری نیاز دارند ؛ بازیکنانی که چون شکست تیم شان را در یک بازی می دیدند رگ غیرتشان از فرط ناراحتی باد می کرد و به هر دری با جنگندگی می زدند تا نتیجه را به نفع تیم شان عوض کنند . اما امروز اینگونه نیست .بازیکنان به دلیل عقب افتادن دریافتی شان تمرین را برای چند روز تعطیل می کنند و در مصاف با تیم قعر نشین تو زمین راه می روند تا به سادگی با سرنوشت تیم شان بازی کرده و احساسات پاک هواداران را به سخره بگیرند . نه این آن فوتبال ایرانی نیست که همگان دیده اند . مردم فوتبالی می خواهند که آن وسط بازیکنانی چون کریم باقری و فرهاد مجیدی باشند و با تعصب بازی کنند . تعصبی که با باختن نیز رنگی از غرور و شجاعت به خود می گیرد و هوادار جماعت را نیز مجاب می سازد که تحت هر شرایطی پشت سر تیم محبوب خود باشند . نه این فوتبال آنی نیست که همگان انتظار داریم .
حجت اله اکبرآبادی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر