Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۴۱۲۰۹ ۲۸ تير ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۴

بر‌اساس گزارش‌های اخیر دپارتمان بهداشت انگلستان، مشخص شده که والدین مقصران اصلی چاقی و اضافه وزن و در نهایت بیمار شدن کودکان هستند، چرا که نسبت به رژیم غذایی و فعالیت بدنی فرزندان خود بی‌توجهی نشان می‌دهند. به گزارش ایسنا، دکتر «راسل ونیر» و همکارانش در موسسه تحقیقاتی بهداشت کودک در لندن به این نتیجه دست یافتند که یکی از دلایل اصلی و مهم چاقی و اضافه وزن کودکان بی‌توجهی مادران و پدران درباره رعایت نکردن اصول رژیم غذایی است.

وی گفت: والدین بی‌توجه تنها با این کار به فرزندان خود آسیب وارد می‌کنند و باعث می‌شوند تا آنها سریع‌تر به بیماری‌هایی نظیر آسم، دیابت و صرع مبتلا شوند.

اگر والدین پیش از آن که فرزندانشان در معرض چاقی مزمن و سوء‌تغذیه قرار بگیرند، آنها را برای معالجه به پزشک بیاورند، سریع‌تر می‌توان آنها را درمان کرد.

علائمی چون خوردن و نوشیدن زیاد و نداشتن فعالیت بدنی کافی می‌تواند نشانه‌هایی از بروز چاقی مزمن و اضافه وزن شدید در کودکان باشد. این موارد بسیار مهم هستند و باید به آنها توجه داشت. از طرفی، نگهداری طولانی مدت کودکان و دور کردن آنها از والدینشان می‌تواند بر وضعیت چاقی آنها اثر منفی بگذارد؛ چراکه آمارها نشان می‌دهد 37درصد از کودکانی که در مهدهای کودک و یا توسط پرستاران نگهداری می‌شوند، بیش از سایر همسالان خود در معرض چاق شدن و ابتلا به بیماری‌های مرتبط قرار می‌گیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر