jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۶۲۹ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۸:۵۷

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: بیش از پنج هزار دانش آموز نابینا و کم بینا در کشور مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش ایرنا ، سوسن کشاورز اظهار داشت: از این تعداد ، 2320 نفر در آموزشگاه‌ های استثنایی تحصیل می‌کنند. 2998 دانش‌آموز نابینا و کم‌بینای سراسر کشور بین دانش‌آموزان عادی مشغول به تحصیل هستند.2370دانش‌آموزان نابینا را دختران و 2946 نفر را پسران تشکیل می‌دهند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اظهار داشت: گروه آموزش دانش‌آموزان نابینا در سازمان آموزش و پرورش استثنایی با 2320 دانش ‌آموز نابینا و کم‌بینا در 477 کلاس در کشور مشغول به فعالیت هستند.

کشاورز با اشاره به اینکه نخستین تلاش‌ها در زمینه آموزش نابینایان در ایران به سال 1299 شمسی مربوط می‌شود، تصریح کرد: در این سال کار تعلیم و تربیت دانش‌آموزان نابینا با جذب پنج دانش‌آموز نابینا در مدرسه‌ای در تبریز آغاز شد.

وی با بیان این مطلب که در بین گروه‌های مختلف استثنایی، نابینایان در زمینه آموزش تلفیقی موفق‌ترین گروه بوده‌اند، اضافه کرد: هم ‌اینک نزدیک به 3 هزار دانش‌آموز نابینا و کم‌بینا در بین دانش‌آموزان تلفیقی مشغول به تحصیل هستند.

بر اساس این گزارش ، روز 15 اکتبر (23 مهر)‌ هر سال از سوی سازمان علمی و فرهنگی یونسکو به عنوان روز جهانی نابینایان نامگذاری شده است.

این نام‌گذاری تبلور قابلیت‌ها ، توانمندی‌ها و شأن و منزلت اجتماعی نابینایان است تا با غنیمت از این فرصت کوتاه نگرش مطلوب در جامعه نسبت به نابینایان به وجود آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر