jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۵۵۳۷ ۲۹ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

ناصر نظامی در گفت‌وگو با ایسنا از وضعیت کنونی دوبله انتقاد کرده است:

دوبله در حال حاضر اوضاع و حال خوبی ندارد. به دلیل این‌که دوبله خوب، فیلم خوب می‌خواهد. اگر قرار باشد فقط فیلم هنگ‌کنگی و اکشن کار کنیم که کار دوبله محسوب نمی‌شود، اما متاسفانه فیلم خوب نداریم. تلویزیون بدش نمی‌آید که فیلم خوب بخرد، اما تحریم‌ها اذیت می‌کند.
بیشتر فیلم‌هایمان در حال حاضر در خارج از سازمان صداوسیما و توسط گروهی که زیر نظارت وزارت ارشاد است، دوبله می‌شود. نمی‌دانم افرادی که دوبله زیرزمینی انجام می‌دهند، چگونه این کار را می‌کنند، اما این کار خلاف است، چون وزارت ارشاد نوشته بود متولی دوبلاژ در ایران، انجمن گویندگان است.
ما در دوران طلایی دوبله ۵۰ یا ۶۰ صدای ماندگار داشتیم، اما در حال حاضر این صداهای ماندگار به ۲۰ نفر می‌رسد؛ البته این افرادی که به‌تازگی به دوبله وارد شده‌اند، ممکن است گویندگی و دوبله را یاد گرفته باشند، اما به ندرت میان آنها صدای ماندگار پیدا می‌شود.
اگر یک کار نتواند شما را از لحاظ مالی تامین کند به شغل دیگری روی می‌آورید. تعدادی از دوبلورها به کم‌کاری افتاده‌اند و با غیر عضو انجمن گویندگان کار کردند که غیرقانونی فعالیت می‌کنند، به همین دلیل ممکن است معلق شده باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر