jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۹۳۰۷۹   ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۴:۴۶

شرکت مدیریت منابع آب اعلام کرد: با بارندگی های مناسب در هفته های اخیر، حجم آب موجود در مخزن سدهای استان تهران به 673 میلیون مترمکعب رسید.

حجم آب سدهای تهران به 673 میلیون مترمکعب رسید

حجم کنونی آب موجود در مخازن سدهای تهران به 673 میلیون مترمکعب رسیده درحالی که این میزان در زمان مشابه سال گذشته 489 میلیون مترمکعب ثبت شده بود.

براساس این گزارش، در هفته های اخیر و پس از مدت ها حجم آب سد لار روند افزایشی پیدا کرده و آب موجود در مخزن این سد در زمان حاضر به حدود 89 میلیون مترمعکب رسیده درحالی که این سد در زمان مشابه سال گذشته 35 میلیون مترمکعب آب داشت.

حجم کنونی آب موجود در مخزن سه سد طالقان، کرج و ماملو نیز به ترتیب 226، 138 و 149 میلیون متر مکعب گزارش شده که 18، 34 و 23 درصد درمقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته افزایش یافته است.

حجم آب سد لتیان نیز در هفته های اخیر روند افزایشی خوبی داشته و با 72 میلیون مترمکعب، 91 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته آب ذخیره کرده است.

همچنین حجم آب ورودی به مخازن سدهای تامین کننده آب استان تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 723 میلیون مترمکعب گزارش شده که درمقایسه با سال گذشته 39 درصد افزایش یافته است.

میزان آب ورودی به مخزن پنج سد زیرپوشش شرکت آب منطقه ای تهران در زمان مشابه سال آبی گذشته، 520 میلیون مترمکعب گزارش شده بود.

با وجود بهبود نسبی وضعیت سدهای تامین کننده آب تهران، شرکت مدیریت منابع آب از شهروندان درخواست کرده با صرفه جویی و مصرف بهینه آب، این شرکت را در تامین آب شرب تابستان امسال همراهی کنند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر