یک متخصص قلب و عروق گفت: از هر 5 ایرانی یک نفر فشارخون دارد و حدود 50 درصد از این افراد نمی‌دانند مبتلا به بیماری فشارخون هستند. به گزارش ایلنا، مسعود قاسمی گفت: اگر به این عده از مردم افرادی که می‌دانند فشارخون دارند و از درمان آن امتناع می‌کنند یا افرادی که درست درمان نمی‌شوند را هم اضافه کنیم، ملاحظه می‌کنیم از نظر ایمنی مردم از این بیماری در سطح مطلوبی قرار ندارند.
کد خبر: ۳۳۳۹۸۰

وی افزود: روند غیرقابل کنترل چاقی و مصرف غذاهای کم حجم و پرکالری مثل فست‌فودها باعث ابتلای روزافزون به فشارخون بین افراد جامعه شده است.فشارخون ریشه بسیاری از بیماری‌های قلبی عروقی است که دومین عامل مرگ و میر در جهان و ایران محسوب می‌شود و همچنین ریشه بسیاری از بیماری‌های کلیوی و سکته‌های مغزی است.

این متخصص قلب و عروق در مورد علائم بروز این بیماری در افراد گفت: بزرگ‌ترین معضل این بیماری این است که هیچ علامتی ندارد و در صورت درمان نشدن بیمار، عوارض ناشی از آن است که به بیمار علامت می‌دهد فشارخون دارد. وی اضافه کرد: این بیماری تنها با مراجعه مرتب به پزشک در فواصل زمانی معین قابل تشخیص است.

یک بیمار از هر ده یا بیست بار فشارخون گرفتن ممکن است فقط دو تا سه بار متوجه وجود فشارخون در خود شود، بنابراین برای پیشگیری از این بیماری لازم است افراد بالای 20 سال، سالی یک‌بار و افراد بالای 40 سال ماهی یک‌بار و زنان یائسه بیش از بقیه اقشار جامعه فشارخون خود را کنترل کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها