قیمت خودروی تولید داخل امروز شنبه ۱۹ شهریورماه ۱۴۰۱ نسبت به روز گذشته باز هم دچار نوسان شد.
کد خبر: ۱۳۷۹۶۷۷

انتظار برای ورود خودروهای وارداتی موجب شد تا در دومین هفته شهریورماه 1401 قیمت خودرو با افت مواجه شود. دلار یک عامل تاثیرگذار در تعیین قیمت خودرو است. قیمت خودرو نوسان دارد. قیمت خودرو باید کاهش یابد و قیمت های کنونی در بازار آزاد، واقعی نیست. عبارتی که احتمالا این روزها از سوی مسئولان زیاد شنیده باشید. اما آنچه عملا در بازار دیده می شود، نوسان های جزئی قیمت خودرو است.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، قیمت انواع خودروهای تولید داخل امروز شنبه ۱۹ شهریورماه ۱۴۰۱ در بازار آزاد را در جدول زیر مشاهده می‌کنید که با توجه به آمار و قیمت، امروز هم نسبت به روز گذشته دچار افت و خیز قیمتی شد.

نوع خودرو قیمت بازار (تومان)
وانت آریسان ۲۶۵,۰۰۰,۰۰۰
سمند LX ۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰
سمند EF۷ ۳۴۵,۰۰۰,۰۰۰
سمند EF۷ دوگانه سوز ۴۱۵,۰۰۰,۰۰۰
سمند سورن ELX ۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰
دنا (تیپ ۱) ۴۰۳,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس ساده ۴۲۹,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس دنده‌ای توربو - ۶ دنده ۴۷۲,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس اتوماتیک توربو ۵۰۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو GLX ۴۰۵ ۲۹۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو GLX ۴۰۵ دوگانه سوز ۳۱۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو SLX ۴۰۵ ۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس ۳۰۷,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس دوگانه سوز ۴۰۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۳۹۷,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک پاناروما ۵۹۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۵۷۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ پانوراما ۴۰۲,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۲۹۹,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۰۸ ۱,۳۹۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۵۰۸ ۲,۱۶۵,۰۰۰,۰۰۰
رانا LX ۲۶۵,۰۰۰,۰۰۰
دانگ فنگ H۳۰ ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰
رنو تندر E۲ ۴۹۵,۰۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس دنده‌ای ۵۳۰,۰۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس اتوماتیک ۶۷۰,۰۰۰,۰۰۰
هایما اس ۵ توربو (S۵) ۷۸۰,۰۰۰,۰۰۰
هایما اس ۷ توربو (S۷) ۹۱۵,۰۰۰,۰۰۰
پیکاپ دوکابین فوتون بنزینی ۹۳۵,۰۰۰,۰۰۰
پیکاپ دوکابین فوتون دیزل ۱,۱۴۵,۰۰۰,۰۰۰
رنو کپچر ۱,۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰
سوزوکی ویتارا اتومات ۱,۷۳۰,۰۰۰,۰۰۰
سورن پلاس ۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰
رانا پلاس ۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰
هایما اس ۷ توربو پلاس (S۷) ۹۶۰,۰۰۰,۰۰۰
تارا دنده‌ای ۴۴۵,۰۰۰,۰۰۰
تارا اتوماتیک ۵۸۰,۰۰۰,۰۰۰
رانا پلاس پانوراما ۳۳۳,۰۰۰,۰۰۰
هایما اس ۵ توربو (S۵) ۶ سرعته اتوماتیک ۸۰۲,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک MC ۴۷۵,۰۰۰,۰۰۰
پراید ۱۱۱ ۲۰۵,۰۰۰,۰۰۰
پراید ۱۳۱ ۱۸۶,۰۰۰,۰۰۰
پراید ۱۳۲ ۱۷۸,۰۰۰,۰۰۰
پراید ۱۵۱ ۱۷۷,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲۰۱,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲ ۲۰۷,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲ پلاس ۲۱۱,۰۰۰,۰۰۰
ساینا دنده‌ای EX ۲۰۷,۰۰۰,۰۰۰
کوییک دنده‌ای ۱۹۸,۰۰۰,۰۰۰
کوییک دنده‌ای R ۲۰۶,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد ۳۳۰,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد گازسوز ۳۶۸,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد دیزل ۴۶۲,۰۰۰,۰۰۰
آریو ۵۹۰,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS۳۵ ۶۳۰,۰۰۰,۰۰۰
کیا سراتو ۲۰۰۰ ۱,۲۰۵,۰۰۰,۰۰۰
سیتروئن C۳ ۱,۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰
سایپا ۱۵۱ پلاس ۱۸۴,۰۰۰,۰۰۰
تیبا صندوق دار پلاس ۱۹۴,۰۰۰,۰۰۰
ساینا پلاس دنده‌ای ۲۱۶,۰۰۰,۰۰۰
ساینا s دنده‌ای ۲۱۲,۰۰۰,۰۰۰
کوییک اتوماتیک پلاس ۳۰۶,۰۰۰,۰۰۰
شاهین G ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰
وانت پادرا پلاس ۳۶۸,۰۰۰,۰۰۰
کوییک دنده‌ای S ۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰

انتظار؛ ترمز قیمت خودرو در بازار را کشید

انتظار برای ورود خودروهای وارداتی موجب شد تا در دومین هفته شهریورماه 1401 خودروهای پرتیراژ داخلی بیش از همه افت و ثبات قیمت را تجربه کردند، بطوریکه در میان پرتیراژهای ایران خودرو و سایپا تنها دو خودرو در هفته سپری شده رشد قیمت داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ روند بازار خودرو در هفته جاری شباهت بسیاری به بازار دلار داشت به طوریکه نرخ دلار هم در این هفته تغییرات با پی در پی همراه بود و این امر موجب شد تا فعالان بازار خودرو بر این نکته تاکید کنند که هرچند همواره از دلار به عنوان عامل اثرگذار در بازار یاد می کنند، اما به گفته فعالان بازار خودرو این عامل اثرگذار این هفته نتوانست تاثیر چندانی در بازار خودرو داشته باشد.

مذکرات برجام یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر بازار خودرو بود، هرچند در طول این هفته خبر مهمی در خصوص نتایج برجام اعلام نشد، اما در آخرین روز هفته سیگنال های برجام منفی بود کهبه گفته فعالان بازار خودرو تاثیر آن هفته آینده در بازار خودرو مشخص خواهد شد.

نوسان قیمت خودرو در بازار

ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که در هفته سپری شده 6 خودرو رشد افت قیمت داشته و 6 خودرو هم بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شده اند. با این شرایط در هفته سپری شده «ساینا» و «رانا پلاس» در بازار افزایش قیمت داشته اند. با توجه به ارزیابی ها صورت گرفته «ساینا» با افزایش 2 میلیون تومانی و «رانا پلاس» با رشد 4 میلیونی در بازار قیمت گذاری شدند. اما در هفته سپری شده «تیبا 2 معمولی» و «شاهین» با افت 3 میلیونی بیشترین کاهش قیمت را به خود اختصاص دادند.

ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که این هفته خانواده کوییک در بازار تغییر قیمتی نداشتند و با این شرایط «کوییکR » بدون تغییر در بازار 206 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «کوییک معمولی» هم 198 میلیون تومان قیمت خورد. اما «شاهین» این هفته افت سه میلیونی قیمت در بازار داشت و 361 میلیون تومان دست به دست شد .

از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است این هفته «تیبا صندوقدار» در بازار 199 میلیونی شد و تغییر قیمت نداشت. اما «تیبا 2 معمولی» با افت 3 میلیونی در بازار 201 میلیون تومان دست به دست شد. ارزیابی بازار نشان دهنده رشد 2 میلیونی «ساینا» دیگر محصول گروه خودروسازی سایپا در هفته سپری شده است، بطوریکه قیمت این خودرو در بازار به 205 میلیون تومان رسید.

اما وضعیت 207ها در هفته ای که گذشت چگونه بود؟ ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که در این «پژو 207 دنده ای» در بازار با افت یک میلیونی 390 تومان از سوی فعالان بازار قیمت داده شد و «پژو 207 سقف شیشه ای» هم بدون تغییر در بازار 401 میلیون تومان قیمت خورد.

اما خانواده سمند این هفته با افت و ثبات قیمت در بازار عرضه شدند. براساس ارزیابی بازار «سمندLX» در بازار بدون تغییر 305 میلیون تومان قیمت خورد، «سمند LX با موتورEF7» هم این هفته افت4 میلیونی قیمت را ثبت کرد و 344 میلیون تومان در بازار دست به دست شد، «سمند سورن پلاس» هم این هفته افتی سه میلیونی داشت و در بازار 333 میلیون قیمت خورد.

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار هم «دنا پلاس توربو اتومات» این هفته با افت یک میلیونی در بازار 505 میلیون تومان دست به دست شد. اما «دنا معمولی» بدون تغییر در بازار 391 میلیون تومان قیمت گذاری شد. اما «رانا پلاس» یکی دیگر از خودروهای پرطرفدار بازار نیز این هفته رشدی 4 میلیونی در بازار را ثبت کرد و 304 میلیون تومان دست به دست شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها