وضعیت شرکت‌ های بورسی سهام عدالت و نوسان قیمت هر سهم در این گزارش قابل مشاهده است.
کد خبر: ۱۳۷۰۵۳۰

سهام عدالت به چه کسانی تعلق می گیرد؟ جاماندگان سهام عدالت کجا باید ثبت نام کنند؟. سود سهام عدالت چه زمانی واریز می شود؟. مبلغ سود سهام عدالت چقدر است؟. سهام عدالت متوفیان چه زمانی به وراث تعلق می گیرد؟.

امروز یکشنبه (۲۹ خرداد) شاخص کل بورس با اُفت هزار و ۷۷۵ واحد روی پله یک میلیون و ۵۴۵ هزار واحدی قرار گرفت.

شما مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می‌توانید هر روز نوسانات شرکت‌های بورسی زیر مجموعه سهام عدالت را در قالب جدول تنظیم شده مشاهده کنید.

 

نام شرکت سهامی

قیمت هر سهم در معاملات 29 خرداد بر حسب تومان قیمت هر سهم در معاملات 28 خرداد بر حسب تومان

فارس (صنایع‌ پتروشیمی خلیج فارس) 

858 857  

شگويا (پتروشیمی‌ شهید تندگویان)

1274 1274

شاوان (پالایش نفت لاوان)

2480 2480

دانا (بیمه دانا) 

998 998

بنيرو (شرکت نیرو ترانس) 

240   247  

رمپنا (شرکت مپنا) 

1801   1802  

اخابر (مخابرات ایران)  

703   709

کگل (شرکت گل گهر) 

1374   1373

حکشتی‌ (کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران)

1863   1849

فولاد (شرکت فولاد مبارکه اصفهان) 

878   881

فولاژ (فولاد آلیاژی ایران) 

878   881  

فخوز (شرکت فولاد خوزستان)

597   601  

ساراب (سیمان داراب) 

1672   1692  

ورنا (سرمایه گذاری رنا) 

561   545

حپترو (حمل و نقل پتروشیمی ) 

3584   3610  

کچاد (شرکت چادرملو)

1591   1594  

وپست (شرکت پست)

423   405  

مارون (پتروشیمی مارون) 

19085 19085  

شپنا (پالایش نفت اصفهان) 

695   704  

شتران (پالایش نفت تهران)  

553   560  

شبندر (شرکت پالایش نفت بندر عباس) 

927   931

بسویچ (شرکت پارس سویچ) 

1703   1634  

وبملت (بانک ملت)

404   395

وبصادر (بانک صادرات ایران) 

180   178  

خاور (ایران خودرو) 

164   160  

وتجارت (بانک تجارت)

179   178  

 فایرا (شرکت آلومینیوم ایران) 

2014   2025  

شراز (پالایش نفت شیراز) 

14215 14215

جم (پتروشیمی جم) 

4644   4650  

فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) 

740   744

سدشت ( صنایع سیمان دشتستان)

3208   3117  

شبريز (پالایش نفت تبریز)

2166   2157  
 

این افراد تیرماه سهام عدالت می گیرند

در مجموع از دو نهاد حمایتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی، تعداد سه میلیون و ۳۶۳ هزار و ۷۰۰ نفر سهام عدالت ندارند و باید به این افراد سهام تعلق بگیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، قرار است از دو نهاد حمایتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی، تعداد سه میلیون و ۳۶۳ هزار و ۷۰۰ نفر سهام عدالت ندارند و باید به این افراد سهام تعلق بگیرد.

ظرف دو هفته آینده در وزارت اقتصاد سهام دولت شناسایی و از تیرماه سهام دولت به جاماندگان تحت پوشش نهادهای حمایتی اختصاص می‌یابد.

زمان تخصیص سهام عدالت به جاماندگان اعلام شد

رییس سازمان خصوصی سازی گفت: در مجموع از دو نهاد حمایتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی، تعداد سه میلیون و ۳۶۳ هزار و ۷۰۰ نفر سهام عدالت ندارند و باید به این افراد سهام تعلق بگیرد.

به گزارش تسنیم، قربان زاده رییس سازمان خصوصی سازی گفت: در مجموع از دو نهاد حمایتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی، تعداد سه میلیون و ۳۶۳ هزار و ۷۰۰ نفر سهام عدالت ندارند و باید به این افراد سهام تعلق بگیرد.

وی افزود: ظرف دو هفته آینده در وزارت اقتصاد سهام دولت شناسایی و از تیرماه سهام دولت به جاماندگان تحت پوشش نهادهای حمایتی اختصاص می‌یابد.

سود سهام عدالت خود را از این طریق دریافت کنید

همچنان مشمولانی وجود دارند که در سال‌های قبل به دلایل مختلف از جمله مشکلاتی در زمینه شماره شبای بانکی سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده‌اند، اما طبق برنامه‌ریزی‌ها اگر مشکلات مذکور برطرف شود، سود سهام عدالت به حساب افراد واریز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، از میان حدود ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت، بیش از دو میلیون نفر سود سهام عدالت خود را طی سال‌های قبل دریافت نکرده بودند، بر این اساس دو هفته قبل شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد چنانچه جاماندگان اقدام به برطرف کردن شماره شبای بانکی خود کنند سود سهام عدالت سال های قبل برای آن‌ها واریز خواهد شد. در این راستا تاکنون دو مرحله پرداخت سود به جاماندگان سهام عدالت انجام شده است، در مرحله اول و دوم به ترتیب ۳۰۷ و ۲۰۰ هزار نفر مشکل شبای بانکی معتبر خود را برطرف و سودهای سنواتی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ خود را دریافت کردند.

طبق آمار، حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت همچنان با مشکل شبای معتبر بانکی روبرو هستند. شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضا)، ارزی و بلندمدت مهم‌ترین دلایلی است که باعث شده تا سود سهامداران به حساب آنها واریز نشود. بر این اساس محمود حسنلو، معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) به پایگاه خبری سازمان بورس اعلام کرده است که: سهامداران عدالت نگران سود سال‌های گذشته خود نباشند، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی امسال در چندین نوبت، واریز سود سهامداران عدالت را در دستور کار خود قرار داده است اما امیدواریم این گونه سهامداران هر چه سریعتر مشکل شماره شبا معتبر بانکی خود را حل کنند تا این شرکت بتواند سود سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ آنها را تا اواسط تیرماه امسال پرداخت کنند.

بر اساس این گزارش، سهامداران عدالتی که هنوز شماره شبا معتبر بانکی خود را اصلاح نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت‌نام و احراز هویت خود را انجام دهند تا در روند پرداختی‌های آتی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار گیرند.

خبر جدید برای جاماندگان سهام عدالت

همه مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی دارای سهام عدالت خواهند شد، اما قرار نیست به هیچ عنوان به جایی مراجعه کنند، زیرا سازمان بهزیستی اسامی افراد را با اطلاعات دقیق در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، طبق قانون سهام عدالت باید با اولویت اقشار ضعیف و مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی به افراد تعلق گیرد، در این راستا سازمان بهزیستی جلسه‌ای را با سازمان خصوصی برگزار و آمارها را در این زمینه به روز رسانی کرد و بر این اساس همه مددجویان سازمان بهزیستی سهام عدالت می‌گیرند.

کاهش ارزش سهام عدالت | چه کسانی تیر ماه سهام عدالت می گیرند؟

قرار نیست جاماندگان سهام عدالت به هیچ عنوان به جایی مراجعه کنند، زیرا سازمان بهزیستی اسامی افراد را با اطلاعات دقیق در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار داده و به محض اینکه سازمان خصوصی‌سازی کارهای قانونی و اداری آن را انجام دهد مستقیما برای افراد جامانده سهام عدالت برقرار می‌شود.

مقرر است مرجع اعلام اخبار در مورد سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی باشد، مطالبه سازمان بهزیستی این است که افرادی که سهام عدالت نگرفته‌اند و قرار است از این پس به آنها سهام تخصیص یابد، برمبنای ارزش روز به آنها سهام داده شود.

گاها افراد سودجویی هستند که به جاماندگان سهام عدالت مراجعه می‌کنند و به آنها پیامک می‌زنند که برای ثبت‌نام سهام عدالت باید مبلغی را به حساب‌شان واریز کنند، این درحالیست که هیچ ثبت‌نامی صورت نمی‌گیرد، زیرا سازمان بهزیستی به صورت متمرکز همه اقدامات در این زمینه را انجام داده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها