jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۷۰۳   ۲۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۱۱

محققان دانشگاه مموریال نیوفاندلند واقع در کانادا دریافتند اولین خاطرات انسان در سن دو و نیم سالگی در ذهن ثبت می‌شوند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، در این تحقیقات نتایج تحقیقاتی که در طول ۲۱ سال گذشته با کمک ۹۹۲ داوطلب انجام گرفته است، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و اولین خاطرات ۶۹۷ نفر از داوطلبان با خاطرات والدین آن‌ها مقایسه شد. در نتیجه این اقدام مشخص شد اغلب خاطرات این داوطلبان قبل از تاریخی رخ داده که خود آن‌ها تصور می‌کنند.

در واقع به اعتقاد محققان داوطلبان دچار نوعی اثر تلسکوپی شدند که موجب می‌شود تصور کنند خاطرات قدیمی در تاریخ نزدیکتری به امروز واقع شده‌اند. همچنین محققان دریافتند هرچه خاطره قدیمی‌تر باشد، اثر تلسکوپی شدیدتر است. به همین علت در بسیاری از تحقیقاتی که در خصوص خاطرات و با خوداظهاری داوطلبان انجام شده، نتایج اشتباهی در مورد زمان شکل‌گیری اولین خاطرات به دست آمده است.

نتایج این تحقیقات با نتایج تحقیقات پیشین در خصوص زمان شکل‌گیری اولین خاطرات انسان مخالف بوده و این زمان را به مدت یک سال عقب‌تر برده است. نتایج این مطالعات می‌تواند در درمان اختلالات حافظه موثر باشد.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Memory  منتشر شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش