jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۹۷۲۳۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۷:۰۵

زنده یاد ژاله کاظمی متولد 1322 تهران وی لیسانس علوم سیاسی و فوق لیسانس تعلیم و تربیت از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می باشد. شروع فعالیت دوبلاژ از سال 1338زیر نظر برادرش هوشنگ کاظمی آغاز گردید.

صدای جادویی دوبله ایران

وی به خاطر استعداد ذاتی و نبوغی که در اجرای بیان فارسی به جای بازیگران بزرگ جهان انجام می داد ظهور پدیده ای شگرف را در عرصه دوبلاژ ایران نوید داد که به سرعت توانست جایگاه رفیعی در این عرصه به دست آورد. ژاله کاظمی در آخرین روزهای زندگی پربارش در فیلم های دیگران و ساعت ها به جای نیکول کیدمن گویندگی کرد و قدرت و توانایی اش را در خلق کاراکتری جسور و بی پروا به نمایش گذاشت و در سال 1383 در عین ناباوری چشم از جهان فروبست اما هنر بی مانندش در عرصه دوبلاژ ایران همچنان درخشان و بی همتا باقی خواهد ماند. روحش شاد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر