jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۳۲۷۴   ۲۰ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مادلین آلبرایت، وزیر خارجه سال‌های نه چندان دور آمریکا، در نیویورک تایمز با ذکر این که فاشیسم دوباره از گور برمی خیزد و در سراسر جهان خودنمایی می‌کند، افزود، دونالد ترامپ با حمایت از خودکامگان، بخت این را که فاشیسم در سطح جهان عرض اندام کند، بالا برده است.

به گزارش ایرنا، آلبرایت معتقد است فاشیسم و زمینههای گرایش به آن، امروز بیش از هر زمان دیگر بعد از پایان جنگ جهانی دوم در جهان زنده شده و خطری است هشدار دهنده. نمونه عینی آن را بسهولت میتوان در کشورهایی مانند مجارستان، فیلیپین، لهستان و ترکیه سراغ گرفت. اینها که اتفاقا همگی متحدان آمریکا بهشمار میآیند، دولتهایی هستند که بظاهر دموکراسیاند، اما در همه آنها نیت حزب حاکم مطلقا عمل به دموکراسی نیست، بلکه طالب اقتدارگرایی و تمامیت خواهی است. آلبرایت در ادامه تفسیر خود در نیویورک تایمز نوشت: در آمریکا هم رئیسجمهوری همچون دونالد ترامپ روی کار آمده است که با این ریاست جمهوری، بخت این را که فاشیسم با طراوتی تازه در سطح جهان عرض اندام کند، بالا برده است. یک زنگ خطر دیگر این است که این بخت وجود دارد ترامپ حوادثی را که نه خودش و نه هیچ کس دیگر قادر به کنترل آن نیستند، ایجاد کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر