jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۰۳۰ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

صبح روز گذشته انفجار مهیبی در مجاورت سفارت ایتالیا در قاهره رخ داد که به گزارش منابع خبری به انهدام بخش‌هایی از این ساختمان انجامید. پایگاه خبری دولتی منا اعلام کرد: انفجار یک خودروی بمبگذاری شده عامل این حادثه بوده است. منابع پزشکی نیز گفتند تا این لحظه بر اثر این انفجار یک نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شده‌اند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به‌عهده نگرفته است. با توجه به درگیری‌های چند روز اخیر نیروهای ارتش با نیروهای داعش در منطقه سینا شمالی، احتمال دارد این حمله نیز توسط آنها انجام شده باشد.

به دنبال این حادثه، پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه ایتالیا در پیامی در توییتر با بیان این‌که آسیبی به ایتالیایی‌ها نرسیده است، گفت: چنین اقداماتی به هیچ وجه رم را نمی‌ترساند و این کشور بر مواضع خود در مقابله با تروریسم پافشاری می‌کند. کاربران رسانه‌های اجتماعی نیز با حضور در محل حادثه، عکس‌هایی از آن را منتشر کردند که دود غلیظی را در نزدیکی محل حادثه نشان می‌داد.

در این میان گزارش شده چهار خبرنگار خارجی که برای پوشش خبری به محل حادثه رفته بودند، توسط نیروهای پلیس دستگیر شدند. این انفجار به قدری شدید بود که باعث ترکیدن لوله‌های آب شد و در عرض چند دقیقه آب زیادی در محل حادثه جمع شد. سفارت ایتالیا در یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های قاهره قرار دارد و حتی چند ساعت پس از مراسم سحر در ماه رمضان، همچنان پرتردد است.

در خبر دیگری مربوط به مصر اعلام شد وزارت خارجه مصر پس از ترجمه دلایل صدور حکم اعدام محمد مرسی به زبان انگلیسی، از سفرای خود در کشورهای مختلف خواسته است دلایل صدور این حکم را برای مردم کشورهای مقیم شرح دهند. در بیانیه مطبوعاتی وزارت خارجه مصر آمده است: این اقدام در چارچوب تلاش‌های مستمر وزارت خارجه برای شرح «حقیقت اوضاع» در مصر است و در همین راستا، این دلایل طبق اعلام دادگاه کیفری قاهره به زبان انگلیسی ترجمه شده است. بیم آن می‌رود که این اقدام زمینه‌سازی دولت تحت کنترل نظامیان برای اجرای ده‌ها حکم اعدام باشد که علیه رهبران و اعضای اخوان‌المسلمین صادر شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر