• به‌مناسبت سالروز شهادت امام رضا(ع)؛

  با توصیه های امام رضا(ع) سلامت بمانید

  شکی نیست که از جلوه های یک زندگی با نشاط، بهره گیری از عطر و گلاب و بوهای خوش است که هم روابط را گرم تر و صمیمی تر می سازد، هم بر جاذبه و محبّت می افزاید و هم محیطی دلپذیر به وجود می آورد. عطر زدن هنگام نماز هم مستحب است. پیشوایان دینی پیوسته به عطر و آراستگی ظاهری اهمیت می دادند و به این سنت دینی عمل می کردند.

 • دستورالعملی برای واکسیناسیون بالغین؛ ضرورتی که باید جدی گرفته شود

  واکسن بزنید، حتی در بزرگسالی!

  چند روز پیش خبری با عنوان «کتاب دستورالعمل واکسیناسیون بالغین رونمایی می‌شود»، نظرم را جلب کرد. گویا قرار است این کتاب به صورت رایگان در اختیار همه پزشکان و متخصصان قرار بگیرد تا علاوه بر این‌که راهنمای کار آنها باشد، آگاهی پزشکان را نسبت به ضرورت تزریق این واکسن‌ها ارتقا دهد.

 • ماساژ درمانی روش مناسب برای تقویت عضلات

  رییس انجمن پزشکان ورزشی ایران می‌گوید: ماساژ درمانی یکی از روشهای مناسب برای کاهش التهابات، تقویت عضلات و تمدد اعصاب برای ورزشکاران حرفه‌ای قبل از شرکت در تورنمنت‌های حساس و مهم است.

 • مروری بر پیشگیری، تشخیص و درمان شایع‌ترین بیماری سخت زنانه

  مهار سرطان سینه در 4 گام

  سرطان سینه نخستین علت مرگ زنان است که متاسفانه به‌‌رغم تلاش‌های بسیار، آمار مبتلایان به این بیماری روز‌به‌روز در حال گسترش است.

 • راهکارهایی برای رسیدن به وزن سالم

  رژیم‌های غذایی روش‌های دائمی برای کاهش یا حفظ وزن نیستند. دلیل آن هم این است که آنها تنها سبب ایجاد الگوهای غذایی موقت می‌شوند و در نتیجه، نتایج این رژیم‌های غذایی نیز موقتی خواهد بود.