jamejamonline
آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

عید یعنی حال خوب

عید یعنی حال خوب

از عید پارسال،از لحظه تحویل سال،از بهار نارنج که کنار هم بودیم کدام مان فکرش را می‌کردیم سالی اینقدر سخت و پر حادثه را تجربه کنیم؟ تقویم امسال را از فروردینش که ورق بزنید تا همین اسفند پر بوده از سختی و حادثه.

زیباترین تكرار

زیباترین تكرار

‌كمی بیمارم و مدام سرفه می‌كنم. حالم خوش نیست، حال خیلی‌های دیگر هم، اما اینها از زیبایی بهار كم نمی‌كند.

چرا عبرت نمی گیریم؟!

چرا عبرت نمی گیریم؟!

نگاهی به پرونده های متشکله در پلیس آگاهی نشان می دهد که چطور یک لحظه لذت شنیدن و دیدن انفجار یک نارنجک یا بمب دست ساز فرد را در جایگاه قاتل قرار داده یا سبب نابینائی، معلولیت و قطع عضو شده است.

اصول پیشگیری از کرونا در بیماران مبتلا به آسم

اصول پیشگیری از کرونا در بیماران مبتلا به آسم

یکی از نگرانی‌های روزهای اخیر، موارد ابتلای به کرونا ویروس در ایـــران و گسترش این بیماری است. کروناویروس دسته‌ای از ویروس‌هاست که بیشتر ریه را تحت تأثیر قرار می‌دهد و علائمی مشابه سرماخوردگی ایجاد می‌کند.

مرغ همسایه قطعا غاز است...

مرغ همسایه قطعا غاز است...

قدیمی ها یک چیزی حتما می دانستند که گفته‌اند مرغ همسایه غاز است. توی نشانه‌های آخرالزمان می خوانی که مردم کافی است به کف دستشان نگاه کنند تا دنیا را ببینند.

حذف سود مركب بانكی؛ شاید وقتی دیگر

حذف سود مركب بانكی؛ شاید وقتی دیگر

نحوه وصول مطالبات بانك‌ها یكی از چالش‌برانگیزترین مباحث سالهای اخیر در جامعه بوده كه در این زمینه مباحث جدی را بین مراجع معظم تقلید، تسهیلات گیرندگان و بانك‌ها شاهد هستیم.

جنگ رسانه ای و سیاسی علیه ملت عراق

جنگ رسانه ای و سیاسی علیه ملت عراق

یکی از روش‌های همیشگی آمریکایی‌ها برای نفی مقاومت مردم عراق این است که حملات مردم این کشور علیه اشغالگران و به‌خصوص آمریکایی‌ها و همچنین راهپیمایی‌های میلیونی و مخالفت‌های مختلفی که مردم این کشور علیه اشغالگران انجام می‌‌دهند در روایتی وارونه به عنوان حامیان جمهوری اسلامی نسبت داده می‌شود، اما زمانی که ده‌ها نفر منتسب به حزب بعث عراق و ان‌جی‌او‌های وابسته به آمریکایی‌ها، کنسولگری جمهوری اسلامی ایران را به آتش می‌کشند، در روایت و تفسیر رسانه‌ها و مقامات آمریکایی و غربی به عنوان اراده ملت عراق معرفی می‌شود. طی دو ماه گذشته مردم عراق شاهد راهپیمایی میلیونی ضد اشغالگری غربی و همچنین تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و همراهش شهید ابومهدی المهندس در این کشور بودند.

شگردهای سرگرم شدن در تعطیلات نوروز

شگردهای سرگرم شدن در تعطیلات نوروز

آغاز سال نو برای خانواده‌ها نوعی تحول محسوب می‌شود و با توجه به آداب و رسوم فرهنگی غالبا دید و بازدیدهای نوروزی در خانواده‌های ایرانی صورت می‌گرفت؛ یا به سفر می‌رفتند یا حتی تفریحات بیرون از خانه بیشتر صورت می‌گرفت و به نوعی خودشان را سرگرم می‌كردند.

بکِش دشواری منزل به یاد عهد آسانی

بکِش دشواری منزل به یاد عهد آسانی

ملول از همرهان بودن، دلیل کاردانی نیست /بکِش دشواری منزل به یاد عهد آسانی این بیت بخش مهمی از فرهنگ ماست که بر زبان حافظ شیرازی جاری شده است.

با خدا حرف بزن

با خدا حرف بزن

‌گرچه جسم و روح در این نشئه ، مکمل یکدیگرند ولیکن در عظمت روح هیچ تردیدی نیست و این که جسم از روح و روان اثر مستقیم می گیرد، امری ست که بارها در جوامع علمی به اثبات رسیده است از همین رو ست که ریشه تمام دردها به مساله اعصاب برمی گردد پس بدانیم برترین و بهترین راه برای آرامش تقویت روح معنویت در جامعه است.

گمنامان جبهه نبرد با کرونا

گمنامان جبهه نبرد با کرونا

ماهیت رسانه، حضور در صحنه‌های مختلف برای حمایت از انسان‌هاست، چون اساسا موضوعیت آن با حضور مردم تعریف می‌شود.

‌‌شیرین مثل پایتخت

‌‌شیرین مثل پایتخت

سریال پایتخت را حالا دیگر با شش فصل تولید مستمر باید از سرمایه‌های معنوی تلویزیون دانست.

باید ریسک کنیم

باید ریسک کنیم

عدم تنوع در انتخاب موضوع یكی از پاشنه آشیل‌های تولید سریال است كه البته با تمركز بر تولیدات سیاسی ــ امنیتی قرار بوده جبران شود، ولی همچنان به ایجاد تنوع در مضمون سریال‌ها نیاز داریم.

مردم «توزیع» می‌خواهند

مردم «توزیع» می‌خواهند

فرض محال که محال نیست ! بگذارید خوشبین باشیم و فرض کنیم همین فردا راه درمان و پیشگیری کرونا کشف شد و دست بر قضا یک قرص ساده بود که می‌توانستیم به آسانی برای نزدیک به 80 میلیون ایرانی تولید کنیم. چنین کشفی پایان دردسرهای کرونا در ایران نخواهد بود، بلکه درست از همین جا یک دردسر بزرگ تر از کرونا آغاز می‌شود: توزیع !

رعایت دستورات بهداشتی،‌ واجب شرعی است

رعایت دستورات بهداشتی،‌ واجب شرعی است

شیوع یک بیماری همه‌گیر در کشور مساله مهمی است و نباید از آن غفلت شود، اما مردم ما باید توجه داشته باشند که ایران یکی از 50 کشوری است که کرونا در آن شایع شده است، ولی امروز دشمنان ما از فرصت شیوع این ویروس در کشور سوء استفاده و هراسی نادرست را بر مردم ما تحمیل می‌کنند.