• سلامت زنان

  مشکلات گروه خونی متفاوت در زوج‌ها

  گاهی با زوج‌هایی روبه‌رو می‌شویم که گروه خونی متفاوتی دارند و می‌خواهند، بدانند این تفاوت چه تاثیری بر بارداری و فرزندانشان دارد.

 • هر مویی زائد نیست

  به محض این‌ که رشد موهای زائد شروع می‌شود و در نواحی مختلف بدن چند تار موی اضافه به چشم می‌خورد، خانم‌ها نگران می‌شوند و به فکر می‌افتند تا هر چه زودتر آنها را از بین ببرند.

 • از قرص های کپک زده تا کپسول های پرشده با کاکائو

  داروهای فاسد، داروخانه ها را فتح کردند

  قرص های کپک زده و به هم چسبیده، کرم های آب انداخته و دو فاز شده، شربت های بی خاصیت و از همه بدتر کپسول هایی که به جای پودر دارو از کاکائو پر شده است... اینها مشاهدات شماری از شهروندان است از وضعیت دارو در کشور اما این بار، رئیس جدید سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، بی کیفیتی برخی داروها را انکار نکرد بلکه حتی هشدار جدی داد که داروهایی نزدیک به پایان تاریخ انقضا، در بازار توزیع شده است و این ادعا را هم رد نکرد که برخی شرکت های داروسازی، تاریخ روی داروهای کهنه شده را تمدید کرده‌اند.

 • عناصر خطرناک نمک برای سلامتی

  عنصر سدیم در نمک طعام به عنوان یک عامل خطر ساز فشار خون شناخته شده است اما نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می دهد که کلراید از دیگر عناصر نمک در ابتلای فرد به فشار خون بسیار موثر است.

 • 21 دی ، روزی برای خون های نادر

  رئیس سازمان انتقال خون گفت: برای نخستین بار در کشور روز ۲۱ دی‌ همزمان با تهیه و انتقال خون نادر برای کودک یکساله روز ملی اهدای خون نادر نام گرفت.

 • «گل گاوزبان» مُسکن فشارهای روانی

  «گل گاوزبان» از جمله گیاهان دارویی است که به دلیل خواص درمانی و طعم مطلوبی که دارد به میزان چشمگیر در میان مردم بسیاری از کشورهای مختلف جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • نسخه

  بیماری‌های خود ایمنی

  امروزه بسیاری از بیماری‌های مزمن و صعب‌العلاج در گروه بیماری‌های خودایمنی طبقه‌بندی می‌شود. این بیماری‌ها بر اثر حمله سلول‌های ایمنی یک فرد به اعضا و جوارح خودش ایجاد می‌شود.

 • احتمال اصلاح تعرفه های پزشکی در نیمه دوم سال

  مدیر کل دفتر تدوین استانداردهای درمانی وزارت بهداشت گفت: با توجه به رشد حدود ۲۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی و تورم حدود ۴۰ درصدی، مراکز درمانی و پزشکان با مشکلات زیادی مواجه هستند، قرار است دولت بخشی از کسری مراکز درمانی دولتی را جبران کند اما در بخش خصوصی اگر نظام پزشکی خواستار اصلاح تعرفه ها باشد، در نیمه دوم سال بررسی می شود.

 • دیابتی ها، بیشتر مراقب چشم شان باشند

  یک فوق تخصص شبکیه ضمن هشدار نسبت به احتمال بالای بروز عوارض چشمی در بیمارانی که بیش از 5 سال سابقه ابتلا به دیابت دارند، گفت:‌ لازم است وضعیت‌ بیمار به طور منظم کنترل شود تا بر حسب پیشرفت بیماری، به موقع تحت درمان های دارویی، لیزر و یا روش جدیدتر تزریق داخل چشمی قرار بگیرد تا رتینوپاتی منجر به کوری‌ نشود.

 • تاکید وزیر بر تسریع پرداخت یارانه بیماران خاص و سرطانی

  مدیرکل بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به جلسه شب گذشته مسئولان وزارت بهداشت و رفاه اظهار کرد: این جلسه در راستای راهکارهای انتقال اعتبارات یارانه دارو به سازمان‌های بیمه‌گر برگزار شد.