• اعلام آخرین آمار فروش فیلم های روی پرده؛

  هیس ... میلیاردی شد

  فروش فیلم سینمایی «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» به کارگردانی پوران درخشنده به یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون و «دهلیز» بهروز شعیبی به ۳۵۰ میلیون تومان رسید.

 • عبور از دهلیز قصاص

  این روزها فیلم سینمایی «دهلیز» نخستین اثر بلند سینمایی بهروز شعیبی روی پرده سینماهاست؛ یک درام تلخ اجتماعی با قصه‌ای پرکشش، فضاسازی مناسب و بازی‌هایی بیادماندنی.

 • سیاست جنتی درباره خانه سینما

  وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، با تاکید بر اینکه خانه سینما محلی است تا سینماگران بتوانند مسایل مربوط به صنف خود را پیگیری کنند، گفت: در صورت کسب رای اعتماد از مجلس تلاش خواهم کرد در اولین فرصت مشکلات موجود پیرامون فعالیت خانه سینما را بررسی و شرایط قانونی را برای بازگشایی آن فراهم کنم.

 • «هیس...» شمعی در توفان

  این روزها فیلم «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» در سینماهای کشور اکران شده است، فیلمی که درباره آن یادآوری چند نکته الزامی است.

 • آمار فروش فیلم‌های اکران عید فطر

  از روز چهارشنبه هفته گذشته اکران عمومی 4 فیلم «فرزند چهارم»، «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند»، «جابجا» و «دهلیز» شروع شده است و از چهارشنبه هفته جاری نیز با پایان اکران «گهواره‌ای برای مادر» فیلم سینمایی «هیچ کجا، هیچ کس» به جمع فیلم‌های اکران عید فطر پیوست که می‌توان «جابجا» را پدیده اکران عید فطر نامید.

 • هوای تازه سینما با اکران فیلم‌های پرستاره

  اکران فیلم‌های جدید در چند روز گذشته که جزو بهترین فیلم‌های جشنواره فیلم فجر سال گذشته بودند و با استقبال مخاطبان و منتقدان مواجه شدند، معادلات و پیش‌بینی‌ها درباره اوضاع نامناسب گیشه‌ها را کمی دستخوش تغییر کرده است و سینماگران امیدوارند اکران نه چندان موفق ماه‌رمضان را با این فیلم‌های پرستاره بتوانند جبران کنند.

 • رئیس هیات‌مدیره انجمن سینماداران ایران:

  مردم فیلم خوب را ایستاده‌ هم تماشا می‌کنند

  اشاره: طرح ویژه ماه رمضان که به اکران فیلم‌ها در حد فاصل اذان مغرب و عشا تا اذان صبح اختصاص دارد، به گفته بسیاری از کارشناسان و سینماگران امسال با شکست مواجه شد و تماشاگران استقبال چندان خوبی از آن به‌عمل نیاوردند حتی نیم‌بها بودن بلیت و اکران فیلم‌های پرفروش و خاطره‌انگیز قدیمی نیز نتوانست به کمک طرح افطار تا سحر بیاید و چراغ سینماهای پایتخت را روشن نگه دارد.