• 5 خودروی خیره‌کننده در نمایشگاه پاریس

  امروز که این گزارش را می‌خوانید، مهم‌ترین نمایشگاه خودروی جهان چهارمین روز است که درهای خود را به روی بازدیدکنندگان مشتاق از سراسر جهان باز کرده است. پاریس تا 12 روز دیگر، یعنی تا 25 مهر قلب تپنده خودروی جهان و کانون رونمایی از تازه‌ترین فناوری‌های این صنعت پررونق و تعیین‌کننده خواهد بود. در واقع سه نمایشگاه خودروی برتر در سراسر جهان یعنی دیترویت (آمریکای شمالی)، پاریس و فرانکفورت همواره عرصه‌ای هیجان‌انگیز برای نمایش تازه‌ترین فناوری‌های صنعت خودرو محسوب می‌شوند اما در این مثلث، پاریس چیز دیگری است و دقیقا به همین دلیل است که بسیاری از خودروسازان در سایه برج ایفل از محصولات جدیدشان پرده برداری می‌کنند. اما نمایشگاه امسال چه چیزهای خاصی در خود دارد؟

 • رنو توئینگو: فسقلی هیجان‌انگیز +عکس

  شاید 110 اسب بخار بیرون آمده از دل پیشرانه‌ی 0.9 لیتری توربو و سه سیلندر زیاد به نظر نیاید اما به خاطر داشته باشید که توئینگو GT کمتر از 1000 کیلوگرم وزن دارد.

 • انتخاب رینگ‌های بزرگ‌تر برای خودرو عاقلانه است؟

  خب به سلامتی تصمیم خود برای خرید خودرویی جدید را گرفته و با توجه به علایق و جیب مبارک می‌خواهید مدلی مناسب انتخاب کنید. پس از این کار شاید بخواهید مدلی با رینگ‌های بزرگ‌تر را بخرید و یا اینکه از بازار یکدست رینگ انتخاب نمایید.

 • تازه‌واردهای نمایشگاه خودروی تبریز

  نمایشگاه خودرو تبریز درحالی به روزهای پایانی خود رسید که برخی شرکت‌های خودروساز داخلی و نمایندگی کمپانی‌های خارجی، اولین‌های خود را در این گردهمایی بزرگ به نمایش گذاشتند.

 • رازهای آقای تی!

  داستان به تولید رسیدن فورد T داستان بلندپروازی‌های هنری فورد است. مردی که نمی‌خواست تنها ماشین بسازد بلکه می‌خواست ماشین‌های زیادی بسازد. تا قبل از اینکه فورد T تولید شود، ماشین کالایی لوکس به حساب می‌آمد که تنها عده معدودی قدرت خرید آن را داشتند.

 • توصیه‌هایی برای رانندگان تازه‌کار

  با این که آمارها چیز دیگری می‌گویند، ولی بسیاری از رانندگان بر این باورند که سطح رانندگی آنها بالاتر از متوسط قرار دارد. در هر حال، نمی‌توان چندان به این موضوع اعتماد کرد و به همین دلیل است که «میشلن» تصمیم گرفته است که مجموعه‌ای از توصیه‌ها برای مهارت در رانندگی را جمع‌آوری کند. در اینجا، برخی از توصیه‌هایی که توسط دست‌اندرکاران مجله Car and Driver ارائه شده‌اند را مرور می‌کنیم.

 • فروش لیفان ایکس ۶۰ ممنوع شد

  گروه صنعتی کرمان موتور متولی فروش خودروهای لیفان و جک در اقدامی عجیب خود به نمایندگی های فروش خود دستور داد تا تحویل و فروش خودرو ایکس ۶۰ را متوقف کند .